Menu

Co je nového?

Spolutvůrce asistentky Siri míří do Renaultu

Sdílení
Foto: Renault

Skupina Renault oznámila, že Luc Julia, světový expert na umělou inteligenci a spolutvůrce technologie Siri, se připojuje ke skupině jako vědecký ředitel.

reklama

Luc Julia  je francouzsko-americký inženýr a informatik, zaměřující se na umělou inteligenci. Už v roce 1997 získává společně s jedním přítelem patenty, z nichž později vznikne Siri, a v roce 1999 představuje „The Assistant“, předchůdce hlasového asistenta. 

V roce 2011 se připojuje k Applu, aby řídil vývojové týmy Siri, nové počítačové aplikace hlasového ovládání. Je tak považován za spolutvůrce dnes už slavné Siri.

Od roku 2020 je Luc Julia členem Francouzské akademie technologií, je držitelem Řádu čestné legie za jeho počiny, které ovlivnily oblasti umělé inteligence, interakcí člověk-stroj, digitálních médií a dalších špičkových technologií.

reklama

Luc Julia bude mít za úkol podporovat odbornosti a značky ve vytváření a realizaci plánu skupiny Renault v oblasti klíčových inovací a technologií, abychom mohli reagovat na výzvy mobility budoucnosti. V této souvislosti bude působit jako expert v tak různorodých oblastech, jakými jsou umělá inteligence, rozhraní člověk-stroj, konektivita a počítačové programy. Bude dohlížet na výzkum a vývoj těchto technologií a inovací za účelem jejich začlenění do plánu výrobků a služeb skupiny. Bude také zajišťovat zpětnou vazbu ve vztahu ke klíčovým aktérům a partnerům oboru. Z důvodu urychlení zaměření podniku na hodnotový řetězec mnohem více soustředěný na služby a výrobky poslední generace bude mít Luc Julia také za úkol podporovat tech kulturu v rámci funkcí a značek.

„To, že přichází Luc Julia, je pro podnik skvělá zpráva. Jeho výjimečná kariéra v oblasti umělé inteligence, dat a konektivity věcí bude mít klíčový význam pro urychlení realizace naší strategie a pro to, abychom se stali „tech podnikem“. Renaulution je založena na talentech, zkušenosti a vynalézavosti týmů a my jsme velmi šťastni, že můžeme přijmout Luca v této době transformace podniku“, říká CEO Renaultu Luca de Meo. 

„Jsem velmi šťastný a pyšný na to, že se připojuji ke skupině Renault, klenotu francouzského automobilového průmyslu. Jsem také šťastný, že mohu odstartovat Renaulution a spojit týmy, které vytvářejí tech automobilku budoucnosti. Společně a na základě mých zkušeností v oblasti rozhraní člověk-stroj a propojených prvků získáme nové a jedinečné zkušenosti pro naše zákazníky uvnitř jejich vozidel i mimo ně. Vytvoříme tak hodnoty pro všechny značky v rámci skupiny“, uvedl ke své nové pozici Luc Julia.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru