Menu

Co je nového?

Svezli jsme se novým Range Roverem Evoque! Co nás nadchlo?

Sdílení
Foto: Land Rover

Měli jsme možnost strávit pár dní s novým Range Roverem Evoque. Možná si říkáte, že je to SUVéčko pro dámičky, Evoque nás ale během testu velmi mile překvapil. Sepsali jsme pro vás v bodech, proč podle nás tohle auto stojí za to!

reklama

Vzhled

Tak zaprvé – tohle auto je vážně sexy. Vzhled je sice subjektivní parametr, podle nás ale vypadá nový Evoque skvěle! Oproti předchozí generaci se toho na pohled zase tolik nezměnilo, ale to je dobře. Dopředu sestupná linie přidává vozu na dravosti, elegantní jsou protáhlé světlomety vpředu i vzadu, ale i zajížděcí kliky dveří. Nám se zkrátka líbí!249 koní

Měli jsme k dispozici benzínovou variantu, která poskytuje slušných 249 koní. Pod kapotou se o to stará čtyřválcový dvoulitrový motor s technologií mild-hybrid, která uspoří nějaké ty decilitry paliva. Výkonostně je tato motorizace pro auto dostatečná, auto ochotně zrychluje a předjíždění s ním je navzdory vyšší hmotnosti auta úplná hračka.

reklama

Převodovka sice občas váhá s podřazením a je cítit drobná prodleva při sešlápnutí plynového pedálu na zem, to je ale bohužel trend nových motorů, které pod nátlakem způsobu měření emisí WLTP musí klást větší důraz na emise, než na rychlost odezvy na plyn.

Zpětné zrcátko

Tohle je vychytávka, která nás opravdu baví. Představte si, že naložíte do zavazadlového prostoru například velké krabice, které vám brání ve výhledu skrz zadní okno. Jedním jediným pohybem přepnete středové zpětné zrcátko z klasického na elektronické a rázem máte výhled na dění za vozem z kamery, která se nachází vzadu na střeše. Za nás rozhodně super řešení.


Do terénu!

Ačkoliv Evoque budou nejspíše z většiny řídit půvabné drobné blondýnky po městě, nezapomínejte, odkud pochází. Značka Land Rover je proslavená svými vozy do terénu a technologie pro jízdu v terénu najdete i v tomhle autě. Evoque na to sice na první pohled nevypadá, ale je kupodivu velmi schopný v terénu.

Zvládne velké kameny, písek, ale i vodu – brodivost se oproti předchozí generaci zvýšila o deset centimetrů na 60 cm.

Zkoušeli jsme i opravdu prudké výjezdy a sjezdy, pokud se v terénu zrovna necítíte, pomohou vám asistenční systémy, s kterými pořádný off-road zvládnou i zmiňované supermarketové blondýnky.Styl

Jako poslední bod jsme si nechali styl vozu. Líbí se nám. O Evoqueu se sice říká, že je to SUV pro ženy, je to ale pochopitelně předsudek (i když ženy je mají opravdu rády a podle zástupců automobilky si je rády také kupují). Nám se na Range Roveru Evoque ale líbí, že dobře vypadá, dobře jezdí a je překvapivě schopný i v terénu. Zkrátka moc šikovné a všestranné auto, za které se nemusí stydět ani pořádný chlap.


Inovovaná Škoda Superb přijíždí na český trh, známe její ceny!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru