Menu

Co je nového?

Tandemový seskok: adrenalin na plné obrátky

Sdílení

Hodně z nás má na svém bucket listu právě tandemový seskok. Jak je to s bezpečností a proč vlastně seskok padákem zažít?

reklama

Co ten tandemový seskok vlastně je?

Tandemový seskok padákem je forma parašutismu, při kterém skáčete připoutáni k certifikovanému instruktorovi speciálním postrojem. Celý průběh seskoku má v režii právě zkušený instruktor a na vás je tedy pouze poslouchat instrukce, ale hlavně si seskok pořádně užít. Většinou se skáče ze 4 000 metrů, ale můžete se hecnout a zkusit si to i z 6 km.


Bezpečnost tandemových seskoků

Může se to zdát zvláštní, ale tandem patří mezi nejbezpečnější adrenalinové zážitky. Profesionální instruktoři mají za sebou náročný výcvik a tisíce seskoků. Při tandemu jsou také kladeny vysoké požadavky na vybavení a padáky prochází důkladnou a pravidelnou kontrolou.

reklama

Pravděpodobnost úrazu při tandemu je dokonce menší než to, že vás při nedělní procházce srazí auto.

Tandemový seskok

Seskok padákem jako možnost překonat svoje hranice

Slýcháme to často. „Skočil bych, ale bojím se výšek“, „Jasný, skočil bych, ale mám teďka moc práce“. Samé výmluvy, ale chápeme to, seskok z výšky 4 km rychlostí 200 km/h není žádná brnkačka. Ze zkušenosti a desítek rozhovorů s lidmi, kteří tandem skočili, můžeme potvrdit, že neexistuje člověk, který by seskoku litoval. Na druhé straně strachu je totiž vždycky euforie a radost, že se člověk překonal a dokázal něco, co si myslel, že nikdy nedokáže.

Pokud potřebujete motivaci podívejte se na seniorku z amerického Chicaga, která tandem skočila ve svých 104 letech.

Kde tandemový seskok zažít?

Je na vás, co máte nejblíž, anebo jakou krajinu chcete z výšky několika kilometrů obdivovat. Allegria – Firma na zážitky nabízí seskoky padákem téměř po celé ČR, dokonce i na Slovensku a v Rakousku. Vybrat si můžete i podle výšky seskoku – od 3 km do 6 km. Čím výš budete, tím delší volný pád vás čeká.


reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru