Menu

Co je nového?

Chcete terasu využívat i na podzim a v zimě? Prohlédněte si zastřešení terasy!

Sdílení

Vybudovali jste si u svého domu nebo na zahradě terasu a začínáte uvažovat o jejím zastřešení? Nemáte proč váhat, nejenže budete moci terasu využívat za každého počasí, ale poskytnete ochranu i materiálu terasy o zahradním nábytku nemluvě. Jaké zastřešení můžete použít na střechu terasy dodatečně, který materiál je vhodný už při její realizaci a opravdu se do zastřešení vyplatí investovat?

reklama

Výhody zastřešené terasy

Ačkoli byly výhody zastřešené terasy nastíněny již výše, pojďte se na ně podívat podrobněji. Ať už jste se rozhodli pro terasu ze dřeva, WPC materiálu nebo dlážděnou, déšť, sníh a zejména pak UV záření těmto materiálům nesvědčí. Spolehlivou ochranu vaší terase tak může poskytnout zastřešení.


Kromě toho se zastřešení terasy postará o váš komfort, protože budete moci vaši terasu používat za každého počasí. Zastřešení vás ochrání nejen před UV záření, ale i deštěm či sněhem. V současné době je používání teras velmi moderní i v zimě, kdy se můžete zahřát díky efektivním externím ohřívačům. Pokud chcete, aby vaše terasa vypadala luxusně, podívejte se na zastřešení terasy na gardenway.cz.

reklama

Zastřešená terasa

Po jaké střešní krytině se můžete poohlédnout?

V případě, že hledáte střešní krytinu na vaši terasu dodatečně, je vhodné věnovat pozornost polykarbonátu a sklolaminátu. Oba tyto materiály jsou vhodné na laťované střešní konstrukce jsou nabízeny v rozličných barvách a mají velmi moderní vzhled.

Ačkoli se o sklolaminátu často mluví jako o trvalejším materiálu, jež lépe tlumí přímé slunce, je jeho přirozenou vlastností poměrně rychlé zažloutnutí. Díky tomu pak již nevypadá terasa jako nová a je vhodné střešní krytinu vyměnit.

Polykarbonát si naopak po dlouhá léta zachovává svou barvu a dodává tak terase stále nový vzhled. Oproti sklolaminátu je sice křehčí, ale nepříznivému počasí, které může nastat v našich podmínkách hravě odolá.


Útulná krytá terasa

Jaké výhody přináší jednotlivé konstrukce zastřešení terasy?

Mezi nejpoužívanější konstrukce zastřešení střechy patří hliník, ocel a dřevo, každý z těchto materiálů má řadu výhod a pasuje k trochu jiným architektonickým prvkům domu nebo zahrady.

reklama

Mezi nejtradičnější patří dřevěné konstrukce, které skvěle pasují nejen k novostavbám, ale především i k tradičnějším stavením. Dřevěné konstrukce se dají velmi pohodlně uzpůsobit vašim potřebám a namořit na rozličné barvy. Velkou nevýhodou dřevěných konstrukcí je náročná údržba dřeva, protože je nutné jej pravidelně impregnovat či natírat. Navíc mají i poměrně široký profil, což zbytečně ubírá užitný prostor vaší terasy.

V posledních letech jsou stále oblíbenější konstrukce zastřešení terasy z kovu, kde je hojně zastoupena ocel a hliník. Ocelové konstrukce mají vyšší váhu a stejně jako u dřeva platí, že vyžadují pravidelnou údržbu, aby nedocházelo jejich zreznutí.

Moderní kovové zastřešení terasy

Nejlepší volbou jsou pak hliníkové konstrukce, které jsou lehké, mají tenký profil a opravdu dlouhou životnost. Hliník totiž nezrezne, případně pouze zoxiduje, což může ovlivnit jeho barvu, ale ne užitné vlastnosti. Tenké hliníkové konstrukce pasují snad ke každému domu a jejich instalace je velmi jednoduchá.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru