Menu

Co je nového?

Těžký život leváků! Tohle jsou jejich každodenní útrapy, o kterých se nemluví

Sdílení
Foto: Youtube

Mezinárodní den leváků je sice až 13. srpna, chtěli jsme vám ale dopřát dostatek času na vymýšlení, jak svého oblíbeného leváka potěšíte. Určitě někoho takového v okolí máte, jen o tom možná nevíte, protože levorucí kolegové o svém těžkém údělu moc nemluví. Snad kromě Neda Flanderse.

reklama

Žít s cejchem levorukého rozhodně není med, v podstatě s tím bojujeme od dětství. (Ano, autorem článku je zhrzený levák.) Věčně opatlaná ruka od plnicího pera, naprostá nemožnost narýsovat cokoliv bez toho, aniž byste si celý výkres totálně zaprasili. Kroužkové bloky se v okamžiku staly největším úhlavním nepřítelem! A to ani nemluvím o nedobytných konzervách s kukuřicí a příšerných škrabkách na brambory, které nám s trochou štěstí nepřeřezaly žíly.

On ten Ned Flanders se svým „Leváriem“ v podstatě předběhnul dobu, co bychom v pubertě za takový obchod dali!

Dneska se dá sehnat nejen levoruká škrabka a otvírák, ale třeba pravítko pro leváky (pravák si neumí představit, jak takové pravítko vypadá, vězte, že úplně stejně, jen má čísla zprava doleva) nebo třeba hodinky.

reklama


Patřím do generace, kterou se snažili přeučit na praváctví, ačkoliv bylo přeučování zakázáno již v roce 1967, kdy ještě nebyla na světě ani moje matka. Dětským psychologům zákaz ale evidentně nevadil, mé přeučování bylo stejně bez úspěchu a dnes už se tyto nešetrné praktiky naštěstí nenosí. V 18. století se mastičkáři dokonce snažili najít lék, který by leváctví vyléčil, až do konce 19. století byli leváci diskriminování a vylučování ze společnosti. Církev považovala leváctví za spojenectví s ďáblem, Eskymáci zase za projev čarodějnictví.

V Africe zase dětem, preferujícím levou ruku, polévali onu ruku horkou vodou a ponořili do bahna, dokud nervy v ruce neodumřely a jim tak nezbylo nic jiného, než se naučit používat pravou ruku.

Asi nejhůř na tom jsou i v dnešní době čínští leváci, čínské znaky se levou rukou píší velmi, ale opravdu velmi špatně. (Ani to nezkoušejte).


Těžký je život leváka! A to jsme přitom nesmírně inteligentní, výjimeční a leckdy i naprosto geniální! Nevěříte? Tak mrkněte na slavné leváky, z nichž jsme ty nejslavnější vypíchli pod článkem, abyste to hledání neměli tak těžké.

reklama


Vědci: Stephen Hawking, Nikola Tesla, Isaac Newton, I.P.Pavlov, Marie Curie Sklodowska a spousta dalších


Spisovatelé: Franz Kafka, Mark Twain, Johann Wolfgang Goethe a spousta dalších


Výtvarníci: Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarroti, Pablo Picasso, Alfons Mucha, Vincent van Gogh a spousta dalších


Politici: Barack Obama, královna Viktorie, princ William, Ludvík XVI., Benjamin Franklin, Mahátma Gándhí a spousta dalších

reklama


Ostatní: Bill Gates, Woody Allen, Charlie Chaplin, Steve McQueen, Iggy Pop, Pelé, Mozart, Bach, Beethoven, Lady Gaga, Angelina Jolie, Julia Roberts….. a takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna!


Pche, praváci se můžou jít bodnout!

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru