Menu

Co je nového?

Babí léto přichází! Tipy na pěkný výlet kousek od Prahy

Sdílení
Foto: Pixabay, Jakub Deml

Babí léto patří k nejkrásnějším obdobím roku, a to by byla škoda nevyužít k výletům po Česku. Přinášíme vám několik tipů, kam vyrazit kousek od Prahy!

reklama

Lom Amerika

Lom Amerika

V létě je tady až moc velké horko a v zimě zde zase není co dělat. Babí léto je proto nejlepší doba, kdy toto krásné místo navštívit. Jedná se asi o nejznámější český zatopený lom ležící přibližně 4 km od hradu Karlštejn.

Místo je vyhledávané i filmovými společnostmi a v minulosti zde byly natáčeny například scény filmů Limonádový Joe či Akumulátor.

Výlet lze spojit právě s Karlštejnem nebo procházkami malebnou chráněnou krajinou oblastí Český kras.

reklama

Větrný mlýn Borovnice

Máte rádi technické památky? Tak to tady je jeden tip i pro Vás. Větrný mlýn v Borovnici se nachází v okrese Trutnov, tentokrát tedy trochu dál od Prahy. Ale delší zajížďka se vyplatí. Jedná se o poslední zachovalý sloupový větrný mlýn v Čechách. Tady se nedělají jen hezké fotky, ale obecně zde zažijete pohodovou klidnou atmosféru. Výlet můžete spojit také s mnoha možnostmi v okolí. Například se Safari Parkem Dvůr Králové či výletem po východních Krkonoších, například na Rýchory, Černou horu či ti nejzdatnější na Sněžku. Milovníky technických památek potěší určitě i Stachelberg, největší moderní pevnost v Čechách, která se nachází v Žacléři.


Zámek Hořovice

Zámek Hořovice má barokně-klasicistní podobu, jeho součástí je i zámecký park se Sluneční branou a plastikami z dílny Matyáše Bernarda Brauna. Ze zámeckých interiérů je zpřístupněn například lovecký salónek, jídelna, knihovna. V části zámku je také umístěna unikátní sbírka hracích strojků – automatofonů a umělecké litiny. Hořovický zámek na konci války obsadila sovětská armáda a z tohoto krátkého období se zámek ještě dlouho vzpamatovával.


Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny

Podzim

Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších komplexů bukového lesa ve středních Čechách, který se nachází na pravém břehu Jevanského potoka mezi obcemi Louňovice, Jevany, Černé Voděrady, Struhařov a Vyžlovka. V této oblasti žije mnoho zvířat, zvláště ptáků jako ledňáček říční. Při troše štěstí zde můžete také spatřit i kunu skalní, jezevce lesního. V tomto překrásném prostředí jistě načerpáte mnoho energie.

reklama

Houbaření v Brdech a na Dobříšsku

Sezóna hub ještě zdaleka není u konce a pokud jste vášniví houbaři, co takhle vyrazit do brdských lesů. Oblíbená houbařská destinace, která oplývá bohatstvím hřibovitých hub. K obvyklým úlovkům zde patří hřiby smrkové, žlutomasé a hnědé, kozáci, klouzci a křemenáči. Také Dobříšsko je vyhlášeným houbařským rájem.


Kutná Hora

Kutná Hora

Kutná Hora v barvách babího léta má skutečně magickou atmosféru. Přesvědčte s o tom sami při návštěvě stříbrného města. Září je měsícem vína a jinak tomu není ani v Kutné Hoře. Jestli jste milovníkem dobrého jídla a pití, pak si nenechte ujít Svatováclavské slavnosti. A pokud budete potřebovat vytrávit vydejte se navštívit barokní Kostel svatého Jana Nepomuckého.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru