Menu

Co je nového?

Tohle Číňanům závidíme! Škodovka ukázala Kamiq GT pro čínský trh

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Dvěma designovými skicami ukazuje Škodovka poprvé podobu nového modelu Škoda Kamiq GT. Druhé SUV-kupé české značky bude stejně jako Kodiaq GT nabízeno exkluzivně na čínském trhu.

reklama

Design nového sériového modelu vychází ze studie Škoda Vision GT. Světová premiéra pátého SUV značky ŠKODA v Číně se koná 4. listopadu v Tchien-tˇinu.

Ze skic exteriéru nového vozu Škoda Kamiq GT je patrný sportovní vzhled vyzařující sílu, výrazná příď a elegantní, plynulá linie střechy. Ta se směrem vzad lehce svažuje a přechází do zadního spoileru.

Výrazné linie jsou střiženy přesně tak, jak to odpovídá vkusu mladých Číňanů. Společně je navrhli designéři společnosti SAIC Škoda v Číně a tým Škoda Design v České republice. Předlohou byla emocionální studie Škoda Vision GT, která měla premiéru v červnu na autosalonu Shenzhen International Auto Show 2019.

reklama


Interiér vozu Kamiq GT nabízí mix robustního vzhledu, typického pro vozy kategorie SUV, a sportovní dynamiky. Horizontální ozdobná lišta se táhne přes celou šířku vozu, cestující se budou moci těšit na pečlivě vybrané materiály a sportovní sedadla s dobrým bočním vedením.


Nový Kamiq GT se poprvé představí 4. listopadu v Tchien-ťinu. Čína, nejdůležitější trh značky Škoda, bude jedinou zemí na světě, v níž česká automobilka nabízí pět modelů kategorie SUV. A proč sexy „gétéčka“ nebudeme vídat i na evropských silnicích? Šéfům koncernu by se to asi moc nelíbilo, konkurovaly by totiž nejspíš příliš vozům se čtyřmi kruhy ve znaku… Holt politika je politika.Nová generace Octavie je za rohem! Takhle nějak bude vypadat


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru