Menu

Co je nového?

Tohle tělo jsme chtěli všichni! Podívejte se na nejlepší filmy nadsamce Brada Pitta

Sdílení
Foto: Depositphotos, Universal Pictures, Fox 2000 Pictures, Instagram, Columbia Pictures, Cecchi Gori Pictures

Před dvaatřiceti lety se odstěhoval do Los Angeles a pokoušel se o hereckou kariéru. Přivydělával si v reklamě, jako šofér limuzíny, prodavač zmrzliny nebo plavčík na plovárně. Jeden ze sex symbolů milénia se nakonec vypracoval mezi smetánku Hollywoodu.

reklama

Když na přelomu 80. a 90. let rozjížděl neznámý „hezoun“ Brad Pitt svou kariéru, mnoho lidí mu předpovídalo krátkodobý úspěch založený čistě na jeho vzhledu. Od nepříliš lichotivých komentářů uplynulo hodně času a není žádným tajemstvím, že ten „hezoun“ vyrostl v jednoho z nejlepších a nejoceňovanějších herců své generace, jehož všestrannost a zájem o globální události z něj učinily personu zdaleka přesahující hranice filmu.


12 Opic (1995)

V polovině 90. let se Pitt všemožně snažil vymanit z role „hezouna“ a výsledkem byly často naprosto atypického role, které s odstupem času pouze podtrhují jeho hereckou všestrannost. Jednou z nich je i role šíleného anarchisty v tomto klenotu sci-fi žánru o cestování v čase, která mu vynesla první oscarovou nominaci.

reklama

Moneyball (2011)

Film o tom, že před tím, než je člověk všeobecně považován za průkopníka a vizionáře, musí chtě nechtě přijít nálepka, v lepším případ snílka, v tom horším, blázna a šílence. Baseballový manažer Billy Bean si na přelomu století uvědomil, že nemůže soutěžit s nejbohatšími týmy v lize pomocí peněz, ale že jedinou cestou, jak uspět, navzdory finančním omezením, je začít se dívat na baseball pomocí čísel, vzorců a matematické analýzy a společně s Jonahem Hillem se rozhodli změnit zažitá pravidla a definované hranice sportu.


Hanební Parchanti (2009)

Vždy, když diváci usedají v kinosále k projekci nového snímku Quentina Tarantina, tak musí nechat smysl pro realitu za dveřmi a připravit se na spoustu násilí, krve, brilantních dialogů a skvěle vygradovaných scén.

A přesně to je případ Parchantů, kteří zaujímají v Tarantinově filmografii prominentní místo a za mnohé z toho vděčí právě Pittovi a jeho fantastické herecké kreaci ambiciózního spojeneckého důstojníka, jehož jediným úkolem je na Němci okupovaných územích rozsévat chaos a strach.

Sedm (1995)

Sedm vražd, sedm smrtelných hříchů. Propracovaný psychologický thriller je absolutní perlou krimi žánru a to díky promyšlené a precizní režii Davida Finchera. Brad Pitt a Morgan Freeman jsou na stopě záhadného vraha (geniální Kevin Spacey).

Temná a hutná atmosféra strachu dýchá z každého záběru a fantastický (a zničující) závěr jenom povyšují toto dílo do síně slávy filmové historie.

Klub Rváčů (1999)

Brad Pitt a Edward Norton pod vedením Davida Finchera v geniální studii bourají zažité představy o dokonalé společnosti. Je to příběh o „zvířatech“, která našla smysl lidské existence v potocích krve a bolesti. Kult a dost možná jeden z nejlepších nejdůležitějších filmů 90. let.


Stojí za zmínku: Podfu(c)k, Babel, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, 12 let v řetězech, Sedm let v Tibetu, Dannyho parťáci, Strom života


Brutální, zábavné a mistrovské! Tenkrát v Hollywoodu je podle kritiků nejlepším Tarantinovým filmem od Pulp Fiction


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru