Menu

Co je nového?

Jak vybrat zahradní nábytek? RADY A TIPY

Sdílení
Foto: Shutterstock

Každý chceme mít příjemný koutek s venkovním posezením. Ale jelikož není zahrada jako veranda, tak jaký nábytek vybrat a kam jej umístit? Protože chceme všichni kvalitní zahradní nábytek, který nám nějakou dobu vydrží a nabídka je velká, zaměřili jsme se i my na toto téma. Poradíme Vám, jakému materiálu dát přednost a proč.

reklama

1. Plastový zahradní nábytek

Plastový zahradní nábytek je vždy dobrou volbou. Plast je totiž velice užitečný materiál. Nemusíte se o něj starat, mokrou utěrkou jej umyjete a vypadá zase jako nový! Lehce se s ním manipuluje, takže můžete nábytek lehce přesouvat z místa na místo. Je odolný vůči počasí. Ani na zimní období se nemusí schovávat dovnitř, takže vám ušetří místo v pergole. Můžete jej tedy umístit kamkoliv, i na zahradu pod širé nebe.


TIP: Každopádně doporučujeme si k venkovnímu nábytku pořídit plachtu, pod kterou jej uschováte. Přeci jen chceme, aby nám vydržel co nejdéle!

reklama

Dávejte si ale pozor na podezřele levné produkty. I když plast patří k levnějším materiálům, vyplatí se do něj lehce zainvestovat. Nábytek z plastu kupujeme totiž hlavně kvůli jeho pozitivním vlastnostem, které vám levné náhražky neposkytnou. 

2. Zahradní nábytek z umělého ratanu

Umělý ratan, neboli také polyratan, je tou správnou volbou pro ty, kteří chtějí odolnější nábytek s designem připomínající přírodní ratan. Zahradní ratanové sestavy působí velmi elegantním dojmem. Nejsou ale pouze krásné na oko, jsou také velice odolné! Při výběru se zaměřte na konstrukci, která musí být kvalitní. Pevná konstrukce nábytku vám zajistí pohodlné sezení i při dlouhodobém užívání.

Vlastnosti tohoto materiálu odpovídají plastovému nábytku, umístění nábytku z umělého ratanu je tedy čistě na vás. Pružný a hladký design je nezanedbatelnou výhodou.

3. Kovový zahradní nábytek

Kovový zahradní nábytek je vyroben z kvalitních materiálů, které vám zajistí dlouhou životnost produktů. Obvykle je v kombinaci například s dřevěnými područkami. Nejkvalitnější možností je hliník, který nerezaví. Kov sice zrovna nevyzývá k posezení, ale pohodlné podsedáky to rychle napraví. Kovový nábytek je stabilní a má velkou odolnost. Můžete jej tedy nechat celý rok venku a využít jej vždy, když bude hezky. Stejně jako i u jiného zahradního nábytku vám doporučujeme uschovat jej pod plachtu, uchráníte ho tak před nepříznivým počasím.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru