Menu

Co je nového?

Závada na dětském elektrickém autíčku: Jak ji řešit?

Sdílení
Foto: Freepik, Ministerstvo hraček

Něco na elektrickém autíčku pro děti nefunguje? Nepanikařte. Závadu půjde jistě snadno vyřešit.

reklama

Potřebuje elektrické autíčko vyměnit baterii? 

Nejčastější a zároveň nejsnáze opravitelná je porucha baterie. Pokud elektrické autíčko nestartuje, nelze nabít, nebo baterie ztrácí výkon, možná je čas na její výměnu.


Náhradní baterii do elektrického autíčka si můžete snadno objednat online. Hledejte sekci náhradní díly u některého z prodejců elektrických autíček pro děti. Před nákupem si přečtěte technickou specifikaci vašeho autíčka. Vyberte si stejný typ baterie podle počtu V a Ah. 

reklama

Autíčka mají nejčastěji 6V nebo 12V baterie. Například elektrické autíčko Audi, nebo elektrické autíčko BMW jezdí na dvě baterie 6V. Naopak silnější model elektrické autíčko Ford pohání jedna 12V baterie.

Baterie
Za náhradní baterii zaplatíte od 500 Kč do 800 Kč

Když se rozbije dálkový ovladač 

Častý problém je také rozbité dálkové ovládání. Pokud s autíčkem jezdíte do terénu, může se snadno stát že vám ovladač upadne a poškodí se. Nebo jste dálkové ovládání ztratili? Také byste nebyli první.


Prodejci s touto variantou počítají a nabízejí náhradní dálkové ovládání pro elektrická autíčka. Pro elektrická autíčka Audi R8, Audi Q5, Jeep Wrangler Rubicon, BMW M6, Buggy Superstar seženete specifické dálkové ovladače. Pro ostatní typy sáhněte po univerzálním dálkovém ovladači pro elektrická autíčka. Je důležité, aby to byl ovladač s frekvenci 2,4G.


Dálkový ovladač pro elektrické autíčko
Dálkové ovladače pro elektrická autíčka musí mít frekvenci 2,4

Ovladače fungují na baterie AAA nebo AA. Nezapomeňte si je k novému přikoupit. Dálkové ovládání pro elektrické autíčko koupíte za ceny kolem 500 Kč.


Nabídka náhradních dílů pro elektrická autíčka stále roste

Jak vidíte, při závadě na elektrickém autíčku nemusíte hned věšet hlavu. Na trhu je široká nabídka náhradních dílů. Další náhradní díly, které jsou na trhu k sehnání:

  • baterie do elektrického autíčka 
  • náhradní dálkové ovládání 
  • hudební panel do elektrického autíčka 
  • náhradní kola 
  • řadicí páka

Nakupujte u spolehlivých prodejců

Když závada není baterií, je třeba hledat dál. Pokud jste zakoupili autíčko u spolehlivého prodejce, zkuste se na něj obrátit o pomoc. Možná jde jen o nějakou banální závadu, kterou odstraníte raz, dva. A třeba nebudete první, kdo se na takový problém ptá, a prodejce už bude mít zkušenosti. Případně si s nimi můžete ověřit, jaká je na autíčko záruční doba. 

Pokud na autíčku něco nefunguje ihned po doručení, pamatujte, že máte ze zákona nárok na vrácení zboží ve 14-denní lhůtě.

Později už se orientujte podle reklamačního řádu prodejce. Pro případnou reklamaci si uschovejte všechny doklady od autíčka a i originální balení.


One comment

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru