Menu

Co je nového?

Politika i zábava: Tohle je 10 nejlepších účtů českého Twitteru!

Sdílení
Foto: Pixabay

Sociální síť Twitter není v Česku zdaleka tak populární jako známější Facebook nebo Instagram. Přesto přináší řadu výhod a dají se na ní najít i opravdové klenoty. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých účtů, které se vyplatí na českém Twitteru sledovat!

reklama

Fanoušci Twitteru nedají na tuto sociální síť dopustit. Zlí jazykové tvrdí, že je to “Facebook intelektuálů”, to ovšem není už dávno pravda. Výhodou Twitteru je, že se dá velmi dobře individualizovat. Jinými slovy si zde vytvoříte přesně takovou bublinu, jakou chcete.

Zajímá vás politika? Sledujte politiky, novináře a politické komentátory. Zajímá vás sport? Najdete tu sportovce, sportovní novináře i komentátory utkání, kteří vždy nabídnou zajímavý pohled, který se ze zpravodajství většinou nedozvíte.

Na Twitteru se ale nemusíte jen brát příliš vážně, kromě zpravodajství, sportu a publicistiky zde najdete i plno legrace. Máte rádi vtípky, koláže a memy? O takové účty zde také není nouze. Twitter si zkrátka přizpůsobíte přesně tak, jak máte rádi. V neposlední řadě je Twitter snad poslední sociální síť, která necenzuruje nahotu, a tak si zde přijdou na své i fanoušci lechtivějších obrázků…

reklama


I když twitteroví pamětníci tvrdí, že už to také není takové jako za starých dobrých časů a i zde už úřadují vychytralé algoritmy, které se vám snaží naservírovat to, co vás bude podle nich zajímat, stále si o obsahu rozhodujete ve velké míře sami. A zajímavého obsahu je na Twitteru víc než dost, ostatně nechte se inspirovat našimi tipy níže.


Poslední skaut

Skaut je zlatým pokladem českého Twitteru. Z jeho účtu se zdá, že sleduje českou i zahraniční politiku 24 hodin denně a svému osazenstvu servíruje to nejzajímavější (nebo snad nejvíce šokující?) s železnou pravidelností. Skaut vždycky ví, co kdo řekl, kdo se s kým potkal anebo kdo porušil to, co dříve slíbil. A neváhá k tomu přidát svůj většinou krátký, ale trefný komentář.


Kromě komentování dění na politické scéně se Poslední skaut zaměřuje i na půvabné dámy-političky z celého světa. Je příjemné si občas rozšířit obzory a přesvědčit se, že dámy v politice mohou vypadat i jinak než Semelová či Schillerová. Takže ještě jednou – skaut je prostě poklad, a to nám nevymluvíte.

reklama

Filip Horký

Filip Horký je novinářská hvězda českého Twitteru. Prošel Českou televizí, DVTV i Seznam Zprávami, nyní šéfuje projektu Livesport, jednomu z předních světových poskytovatelů sportovních informací.

Filipův účet je plnohodnotným zpravodajským kanálem. Nechcete-li sledovat desítky českých i zahraničních médií a přesto chcete být v obraze, sledujte Filipa Horkého a nic vám neuteče.


Jazykovědma

Za účtem @jazykovedma stojí půvabná slečna (či paní) Markéta Gregorová, která se živí jako korektorka, překladatelka a copywriterka. A uživatelé Twitteru ji milují! Na jejím účtu se totiž pravidelně objevují zajímavosti ze světa českého jazyka, které se jen tak jinde nedozvíte. Sledováním jejího účtu se tak nejen přiučíte pravopisu a správnému významu slov, ale také se i pobavíte. Doporučujeme všemi deseti!


Karel Schwarzenberg (falešný kníže)

Samozřejmě, že na Twitteru najdeme i opravdového Karla Schwarzenberga, s tímhle falešným je tu ale mnohem větší legrace. Smyšlené okamžiky ze zákulisí české politické scény vám spolehlivě zlepší den.


Jie

Pamatujete si poradnu a mimibazar pod twitterovými příspěvky hradního mluvčího Ovčáčka? Tak to je práce tohoto člověka. Osoba s účtem nesoucím jméno pohřešovaného čínského poradce prezidenta Zemana je mimořádně aktivním satirickým komentátorem veřejného dění na Twitteru. Samozřejmě všichni jeho názory nemusejí sdílet (což také nedělají a občas to dávají Jiemu pořádně sežrat), nám se ale líbí a proto má v našem žebříčku své místo.

reklama

Pavel Novotný

Další kontroverzní osoba českého Twitteru. Opět člověk, kterému řada lidí nemůže přijít na jméno. My ho ale máme rádi a moc dobře víme proč. Pavel Novotný alis Protekční fracek je nejznámější starosta v republice a umí svoji práci prodat jako nikdo jiný.

Vždyť kdo před dvěma roky znal městskou část Řeporyje na okraji Prahy? A kdo z nich by si myslel, že musí být radost tam bydlet? Teď všichni vědí, že tamní starosta je borec a pro blaho jejich bydliště udělá cokoliv.

Opět nemusíte souhlasit se vším, co Novotňák říká nebo dělá, faktem ale je, že když se do něčeho pustí, jde do toho naplno a udělá pro to všechno. A je fajn to na Twitteru sledovat.

reklama

Nadosah Pozlátko Official

Tenhle člověk je prostě vtipnej. Nic víc, nic míň. Nás baví a jeho tweety v timelině jsou vítaným zpestřením. Doporučujeme!


Martin Selner

Martin Selner pracuje s autistickými dětmi a napsal o tom už dvě knihy. Tato obdivuhodná práce přináší spoustu zajímavých momentů, které jsou někdy vtipné, jindy spíše smutné a k zamyšlení. Ať tak, či tak, Martin se o ně dělí na svém twitterovém účtu, který stojí za to sledovat. Jo a taky má rád víno.


NALIM YKOP

Blížíme se do finále. Tenhle účet spoustu lidí irituje, protože používá jeden takový nešvar. A to sice trochu mimibazarovské pojmenování potomka podle věku (tříletka, pětiletka, šestapůlka…). Pokud vám tato drobnost nevadí a jste rodič (což vlastně ani nemusíte), tak vás krátké historky ze života sarkastického otce zaručeně pobaví.


Cvrliky (in memoriam)

Na závěr jsme si nechali velikána českého Twitteru, který už bohužel není mezi námi, ale své místo v seznamu nejlepších účtů má navždy jisté. Kdo ho neznal, nepochopí. Účet Cvrliky byl tím nejpozitivnějším místem českého Twitteru, a nemyslíme to nijak pejorativně a sluníčkářsky. Cvrliky měl pro každého vlídné slovo a podporu, dělal z Twitteru lepší místo, než ve skutečnosti je, a obecně kultivoval celé tohle prostředí. V neposlední řadě stál také za blogem toleranceplno, kam mohl přispět takřka kdokoliv. Chybí nám tu všem, nechť je ti zem lehká, Cvrliky!


Jeho poslední tweet, který za něho postnul jeho bratr, zde:


Dále stojí za sledování: Martin Jurica, Martin Kavka, KTweetuje, Darina Vymětalíková, Dominik Feri, Jan Povysil, Petr Němec, TMBK, Mr. Zout, Filip Titlbach, Bullmonde, Bůh, Ján Simkanič, Malý vědec, Anna Freimannová a spousta dalších.


Je jasné, že výčet těch nejlepších účtů je značně individuální a každý bude mít svůj výběr jiný. Berte proto výše zmíněné účty spíše jako takovou ochutnávku a doporučení, než jako pevně dané stupně vítězů českého Twitteru. A pokud máte nějaké své oblíbené účty na této sociální síti, neváhejte se o ně podělit v komentářích!


Inspirace na Instagramu? Tyhle účty zkrátka musíte sledovat! Kategorie krajina a příroda


Komentáře (7)

 • Johan

  20. 3. 2020 - 14:09

  Myslim, ze vyber “ zajimavych twitranu“ je znacne ovlivnen vasim liberalnim zamerenim, takze je znacne neduveryhodny. Je s podivem, ze z druhe strany politickeho spektra jste nikoho zajimaveho nenasli.

  Odpovědět
  • Mzone

   20. 3. 2020 - 14:52

   Dobrý den, děkujeme za komentář. Ano, je to tak a v článku je to i uvedené – jedná se o individuální výběr. Pokud máte nějaké tipy na zajímavé účty „z druhé strany politického spektra“, sem s nimi 🙂 Nebráníme se ničemu. Hezký den!

   Odpovědět
   • Martin

    29. 3. 2020 - 16:14

    Snad jste nyní nečekali něco jiného než ohlušující ticho. :)))

    Odpovědět
    • Vít Profant

     18. 4. 2020 - 9:48

     A proč by se kdokoli měl namáhat s něčím, co zůstane jen v diskuzi? Když mi to vydají jako článek, sestavím takový seznam s charakteristikami klidně sám.

     Odpovědět
 • Michal

  14. 2. 2021 - 9:33

  Dobrý den, a víte také, že Poslední Skaut je souzený člověk, závislý na drogách, alkoholu, a nestará se o své děti? Tedy krom toho, že je to neúspěšný lokální politik. Děkuji za odpověď proč MZONE medializuje, takto „příkladného“ člověka. Podporujete lháře se skrytou identitou.

  Odpovědět
  • Mzone

   15. 2. 2021 - 7:35

   Dobrý den, děkujeme za reakci. Důvod, proč se dostal do našeho žebříčku je jeho twitterový účet. O tom, jaký je v soukromí nic nevíme, stejně jako u většiny ostatních umístěných. Děkujeme za pochopení.

   Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru