Menu

Co je nového?

6 rad, jak přežít kocovinu v práci a skrýt ji před šéfem

Sdílení
Foto: Depositphotos

Samozřejmě, že paření do časných ranních hodin v průběhu pracovního týdne není příliš dobrý nápad, ale někdy se i mistr tesař utne. Realita vás dožene, až když vám ráno zazvoní budík. Kocovinu nemůžete odvrátit, ale můžete zmírnit její příznaky. Podívejte se na následující tipy, které by vám mohly zachránit život a zároveň pomoci skrýt kocovinu před vaším šéfem.

reklama

Pijte hodně vody

Tuhle radu jste už nejspíš někde slyšeli, ale opravdu je k nezaplacení. Alkohol dehydratuje organismus a vám je často mizerně právě proto, že jste předchozí den místo po sklenici s vodou sáhli po panáku. Naplňte si láhev vodou a průběžně ji pijte, ať doplníte tekutiny.


Hýbejte se

Po propité noci je cvičení pravděpodobně to poslední, co by vás zajímalo, ale může pomoci. Endorfiny, které tělo produkuje během cvičení, zmírní vaše utrpení. Ideálně skočte do posilovny ještě před prací, abyste kocovinu doslova vypotili.

reklama

Jezte zdravě

Je jasné, že budete mít chuť na něco mastného a smaženého, ideálně fast food. Jenže taková strava vám pouze přitíží a bude to na vás vidět.

Dejte si místo toho snídani bohatou na zeleninu, rostlinné tuky a protein. Vaše tělo vám poděkuje.

Nezapomeňte na sprchu

Možná, že jste ráno zaspali a máte tak tendenci vynechat sprchu, ale právě ta je vaším největším pomocníkem v boji s kocovinou. Nejen, že pokud ji vynecháte, budete celý den v kanceláři páchnout jako žumpa, ale sprcha vám rozproudí krevní oběh, vrátí vám barvu a vy aspoň nebudete vypadat jako troska.



Oční kapky jsou zázrak

I když jste třeba nevykouřili kilo marihuany, vaše oči mohou být po nočním řádění pěkně zarudlé a oteklé. Kapky do očí jsou tak nutností. Pokud je nemáte k dispozici, dejte ručník pod teplou vodu a přiložte ho na 10 minut na zavřené oči.

reklama

Žádné sociální sítě

Za žádnou cenu nesdílejte fotky z večírku na sociálních sítích. Ujistěte se také, že podobné důkazy nezveřejňovali ani vaši přátelé. To, že vašeho šéfa nebo kolegy nemáte v přátelích, neznamená, že vás nemohou sledovat oni.


Po ginu agrese, po víně únava. Jak se cítíme a chováme po různých druzích alkoholu?


A jaké jsou vaše způsoby, jak utajit kocovinu před šéfem? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v diskuzi!

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru