Menu

Co je nového?

6 způsobů, jak přežít suchý leden, aniž byste se vyhýbali večírkům

Sdílení
Foto: Depositphotos

Je začátek nového roku a jak už tomu po Vánocích bývá, řada lidí se rozhodla držet tzv. suchý leden. Čili nepijí alkohol po celý měsíc. Ostatně po smršti vánočních večírků a setkání, neuškodí dopřát bolavým játrům malou pauzičku. Jenomže jak na to, když i nadále chcete nebo dokonce musíte chodit do společnosti? Poradíme vám, jak se na večírcích vyhnout alkoholu, aniž byste byli za úplného exota.

reklama

Zapomeňte na názory ostatních

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že to děláte pro sebe (případně pro svá játra). Tak proč si dělat těžkou hlavu s názory ostatních? Pokud ale nechcete poutat příliš pozornosti, stačí nalít do sklenice colu nebo zaměnit jablečný džus za bílé víno, nikdo se nebude pídit po přesném obsahu vaší sklenky. A pokud jste úplný srábek, vždycky se můžete vymluvit na to, že řídíte.


Buďte chlap

Nic není víc sexy, než když jste si jistí v kramflecích. Pokud vás na večírku někdo začne popichovat, postavte se tomu čelem nebo rovnou prohoďte nějaký vtípek na svůj účet. Hned vám okolí dá pokoj s uštěpačnými poznámkami.

reklama


Přineste si vlastní pití

Pokud se chystáte k někomu domů, nespoléhejte se, že lednička hostitele bude překypovat rozmanitými nealko drinky. Nechcete-li zůstat o vodě, přineste si vlastní zásoby. Nealkoholické pivo je klasikou, nehledě na to, že se dá připravit i řada nealko míchaných nápojů.


Aspoň nebude ostuda

Především pokud jde o firemní večírek, vyplatí se být s alkoholem obezřetný, či se na něj vykašlat úplně. Kolikrát jste si už vyčítali, že jste před šéfem tančili polonazí Macarenu nebo pozvraceli nové střevíce účetní?

Příležitost můžete využít, světe div se, i k poměrně produktivní konverzaci. Tedy za předpokladu, že to stav spolupracovníků dovolí.


Dejte se do jídla

Není na škodu se občas místo alkoholu zaměřit na jídlo. Nemusíte pozornost věnovat celý večer pouze švédským stolům, ale kalorie můžete na místo alkoholu doplnit ve formě jídla. Tělu to prospěje, vám také a minimálně vašim chuťovým pohárkům přichystáte překvapení.


Korzujte a konverzujte

Když na vás přijde pocit, že o něco přicházíte, opovažte se mu v panice podlehnout. Zaměřte se na rozhovory s přítomnými, poslouchejte je a reagujte. Uvidíte, že za střízliva to pro vás bude úplně nový zážitek. A pokud budete jediným konzumentem nealka, dost možná se i pobavíte. Kromě toho, nezní představa, že se druhý den probudíte fresh a bez kocoviny, dostatečnou motivací?


Nezvládáte suchý únor? Tyhle argumenty vám pomohou vydržet!


One comment

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru