Menu

Co je nového?

Advent v Berlíně? Víme, co nesmíte vynechat!

Sdílení
Foto: Depositphotos, Facebook, Instagram

Chystáte se s přítelkyní na adventní víkend do Berlína a nechcete jen tak bezcílně bloumat městem? Máme pro vás tři tipy, kam se v nejkosmopolitnějším městě Evropy vydat!

reklama

Nejlepší vánoční trhCo by to bylo za adventní víkend bez pořádného vánočního trhu. V Berlíně narazíte na různé vánoční trhy, jen jeden z nich se ale dá s klidným svědomím prohlásit za nejlepší. Ten na náměstí tří paláců – Gendarmenmarkt. Umístění přímo mezi dva dominantní dómy dodává trhu neuvěřitelně silnou atmosféru. Připravte si 1 EUR na vstupné, věřte ale, že nebudete litovat. Spousta tradičních i netradičních výrobků, obrovský výběr vynikajícího jídla nebo jen hrneček svařáku, který si můžete vychutnat v kouzelných dřevěných domečcích. Na pódiu před třetí dominantou náměstí, Koncertní halou, se střídají různá umělecká vystoupení, nutno podotknout, že ne všechna jsou vždy zdařilá, tomuhle trhu to ale rychle odpustíte.
Adresa: náměstí Gendarmenmarkt, nedaleko stanic metra U2 Stadtmitte, U6 Französische Straße

Burger z veřejných záchodkůAno, zní to trochu úchylně… ale tahle budka zelených veřejných záchodků už dávno slouží k úplně jinému účelu. Parta mladých milovníků hamburgerů si tu otevřela stánek, kde servírují hamburgery přesně tak jak je mají rádi… a taky tak jak je máte rádi vy, věřte nám! Nenechte se odradit dlouhou frontou, klukům práce od ruky odsejpá a na výborný fastfoodový burger sice čekáte o trochu déle, než u McDonald´s, o to je ale chutnější. O čemž svědčí i fakt, že už ve městě otevřeli i restauraci. Stejně ale běžte zkusit burger z Burgermeistera od veřejných záchodků, zážitek k nezaplacení!
Adresa: Burgermeister, Oberbaumstraße 8, ihned u stanice metra U1 Schlesisches Tor

reklama

Drink s výhledemLetošní zima zatím na žádné velké mrazy nevypadá a toho by se mělo využít! Teple se oblečte a vyrazte s přítelkyní na ultrahipsterský drink s doslova dechberoucím výhledem. Přesně tady by se našinec měl od „soudruhů z NDR“ inspirovat, přeměnit střechu obchoďáku na pulzující party místo, to chceš! Pařiči určitě ocení velkou spoustu DJs, kteří tady pravidelně servírují svoje nadupadné sety, milovníci romantiky zase ten neskutečnej výhled na celé město. Nebe nad Berlínem je zase o něco blíž!
Adresa: Klunkerkranich, střecha Neukölln Arcaden, Karl-Marx-Straße 66, blízko stanice metra U7 Rathaus Neukölln

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru