Menu

Co je nového?

Tým Alpine F1 vstupuje do Formule 1

Sdílení
Foto: Alpine

Alpine F1 Team oficiálně započal novou éru virtuálním zahájením první sezony svých dějin na Mistrovství světa Formule 1.

reklama

Letošní monopost, nazvaný A521, se pyšní perfektním úborem provedeným v barvách modrá, bílá a červená, které jsou synonymem dědictví závodní Alpine.

Vůz je vybaven hnacím agregátem Renault E-Tech 20B V6 1,6 l, projektovaným a vyvinutým ve Viry-Châtillon, kde francouzský výrobce motorů působí ve F1 nepřetržitě již pětačtyřicet let.

Monopost A521 vychází z R.S.20, který soutěžil v sezoně 2020. V důsledku loňských změněných předpisů v průběhu pandemie byly hlavní strukturální díly A521 převzaty z loňska. Každý díl, který z tohoto rámce vybočoval, však byl vylepšen, zejména vzadu, což si vyžádala nová pravidla FIA v oblasti aerodynamiky.

reklama

Alpine F1 Team - Monopost A521

„Spatřit mocné a vzrušující jméno Alpine na voze Formule 1 je skutečnou radostí. Nové barvy, nové osobnosti, ambiciózní projekty: je to nový start založený na čtyřicetileté historii. Spojíme hodnoty autenticity, elegance a kuráže Alpine s našimi znalostmi a zkušenostmi v inženýrství a stavbě podvozku,” říká generální ředitel skupiny Renault Luca De Meo.


„Je úchvatné být konstruktérem ve Formuli 1. Budeme soutěžit s největšími jmény těchto spektakulárních závodů, pořádaných a sledovaných náruživými nadšenci. Nemohu se dočkat, až sezona začne,” dodává Luca De Meo.

První monopost Alpine F1 Team bude svěřen Estebanu Oconovi a Fernandu Alonsovi. Fernando se vrací k Formuli 1 po dvouleté pauze a zamířil do stáje, v níž získal své dva tituly mistra světa v letech 2005 a 2006.

Esteban zahajuje svůj druhý rok v týmu a bude chtít zhodnotit svou úspěšnou sezonu 2020, kdy se poprvé ocitl na stupních vítězů Formule 1 při závodech Grand Prix Sakhir 2020. Tento čtyřiadvacetiletý Francouz zahajuje své čtvrté kompletní tažení v této disciplíně od svých začátků v srpnu 2016.


Alpine F1 Team - Monopost A521

Tým nyní řídí nová trojice ředitelů, kterou tvoří generální ředitel Alpine Laurent Rossi, výkonný ředitel Marcin Budkowski a Racing Director Davide Brivio. Na svých místech zůstávají Pat Fry a Rémi Taffin jako technický ředitel podvozků a technický ředitel motorů. Člen Alpine Academy Guanyu Zhou zůstává zkušebním pilotem týmu a současně závodí v mistrovství FIA Formule 2 s UNI-Virtuosi.

První vůz Formule 1 od Alpine F1 Team vyjel poprvé ve čtvrtek s Estebanem Oconem při prvním propagačním natáčení v Silverstone, dva týdny před oficiálními předsezonními zkouškami na mezinárodním okruhu v Bahrajnu.

„Jsme hrdí, že můžeme představit úplně první vůz Formule 1 Alpine F1 Team pro sezonu 2021. Jde o významnou etapu, kterou představuje značka na špici inovací skupiny Renault. Alpine nachází přirozeně své místo v rámci požadavků, prestiže a výkonnosti F1 a my netrpělivě vyhlížíme začátky A521 s našimi piloty – dvojnásobným mistrem světa Formule 1 Fernandem Alonzem a Estebanem Oconem,” říká generální ředitel Alpine Laurent Rossi a dodává: „Náš letošní cíl je jasný: pokračovat ve vzestupu zahájeném loni a bojovat o místa na stupních vítězů. Naší dlouhodobou vizí je umístění Alpine na nejvyšším stupni vítězů F1. Soutěž je součástí naší DNA a nastala vhodná chvíle, aby se barvy Alpine ocitly na vrcholu automobilového sportu, jímž je Formule 1.”


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru