Menu

Co je nového?

Cvičíte? Tohle jsou nejpopulárnější aplikace pro sport a zdraví!

Sdílení
Foto: Pexels, BetterMe, Fitify

Ani nevlídné počasí nemusí znamenat přestávku pro zdravý životní styl. Sportovat se dá sice pochopitelně i venku, čím dál větší oblibě se ale těší také domácí cvičení, ke kterému navíc skoro nic nepotřebujete. V takovém případě jsou ideálním pomocníkem a trenérem v jednom fitness aplikace. V jejich záplavě je někdy těžké si vybrat, proto vám představujeme ty nejpopulárnější.

reklama

Cvičení doma už není doménou pouze zimních měsíců, jarní a podzimní lockdown z minulého roku toho budiž důkazem. Lidé si kvůli zavřeným fitness centrům zvykli udělat provizorní posilovnu přímo v obýváku, cvičení s vlastní vahou je navíc zdravější než zvedání těžkých závaží.


O to více narostla spotřeba pořídit si virtuálního asistenta, který vás bude při domácím cvičení instruovat a zároveň spolehlivě měřit výkon, díky čemuž si nastavíte optimální trénink přímo pro vás. A protože je dostupných aplikací pro sportování spousta, níže jsou vybrané oblíbené aplikace, které si můžete stáhnout zdarma.

reklama

Mobilní aplikace pomáhají s cvičením

BetterMe (Android, iOS)

Série BetterMe, která je obecně zaměřená na zdravý životní styl, se v současné době těší obrovské popularitě.

Zejména verze BetterMe: Home Workout & Diet byla velmi oblíbená během karantény, stejně jako v období kolem Nového roku. 

Není se čemu divit, aplikace nabízí kromě personalizovaného rozvrhu cvičení a podrobných instrukcí během nich také plán stravování, který pomáhali vyvinout odborníci na stravování. Díky tomu lze zvolit i mezi režimy přerušovaného půstu, keto, vegan a mnoho dalších. Součástí je samozřejmě i počítání kalorií a sledování pitného režimu. Aplikace rovněž navrhne jídla na míru vašemu jídelníčku a přidá k nim video recepty.


Aplikace BetterMe

Dalšími verzemi BetterMe jsou Walking & Weight Loss (zaměřená na hubnutí chůzí), Weight Loss Running (běh), Calm, Sleep, Meditate (odpočinek a relaxace) a Workout Trainer (posilování). Aplikace je dostupná pro Apple iOS i Android.

reklama

Fitify (Android, iOS)

Aplikace od českých vývojářů (se sídlem v Klatovech) je jednou z nejoblíbenějších svého druhu ve střední a východní Evropě, celosvětově si ji už stáhlo přes 5 milionů uživatelů. Je dostupná jak pro Apple iOS, tak i pro Android.

S Fitify můžete cvičit jak s vlastní vahou, tak s pomůckami – třeba s kettlebellem, TRX, medicinballem nebo pěnovým válcem. 

Tato jediná česká fitness aplikace (tudíž i plně v češtině) nabízí více než 850 cviků a 15 relaxačních cvičení, její součástí jsou také videoukázky cvičení. Takže pokud se rozhodnete pro domácí cvičení, s Fitify si určitě vyberete workout na míru.


Aplikace Fitify

Ultimate Ab & Core Workouts (Android)

Posilovací aplikace přímo stavěná do skromných domácích podmínek. Díky řadě prostorově nenáročných cvičení dáte zabrat každému svalu ve vašem těle, přičemž si můžete nakombinovat, kterým partiím se budete věnovat prioritně. Ať už si chcete zmenšit objem v pase, vyrýsovat postavu nebo si dát do těla během kardio cvičení, díky Ultimate Ab & Core Workouts snadno dosáhnete na vysněné cíle. Tato aplikace je dostupná výhradně pro Android.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru