Menu

Co je nového?

Bezklíčové odemykání? Z 237 testovaných aut se „zlodějům“ nepodařilo otevřít jen tři!

Sdílení
Foto: ADAC

Německý ADAC udělal velký test automobilů s bezklíčovým odemykáním. Výsledky byly jedním velkým a smutným překvapením, drtivá většina aut propadla a obstály jen vozy jednoho výrobce. Ne, škodovka to není…


Možná už jste slyšeli, že se dají auta s bezklíčovým vstupem jednoduše ukrást. Stačí na to speciální zařízení, které funguje v podstatě jako zesilovač. Zloději zachytí signál klíčku, který leží třeba na parapetu, nebo je v zádveří na věšáku, či klidně v kapse bundy, a pak dokáže otevřít a nastartovat auto úplně stejně, jako by měl klíče u sebe.

Je to rychlé, nenápadné a bez poškození auta. Zloději s vozem odjedou a v klidu ho vybaví náhradními klíči a pošlou do světa – a to nejen obrazně, většina takto ukradených aut míří přes Polsko směrem na východ.

Německý autoklub v posledním velkém testu vyzkoušel hned 237 různých aut a nepovedlo se „odcizit“ jen tři. Další tři bylo možné zesílením signálu nastartovat, ale ne otevřít, takže dovnitř by se musel zloděj klasicky vloupat.

Podívejte se, jak to všechno funguje:Bohužel, mezi 237 vozy jsou i Škody Octavia, Superb, Rapid i Karoq. Najdete zde ale i automobily jako luxusní BMW 7 či sportovní i8, Mercedesy třídy E i S, téměř všechny Renaulty i Volva… Ostatně celý seznam najdete zde


TIP: Neriskujte a opatřete vaše auto sledovacím GPS lokátorem. Budete tak mít vždy přehled, kde se vaše auto nachází a v případě nutnosti jej vysledujete.


Automat nebo manuál? Vyberte si, co je pro vás lepší


Vyplývá z něj, že zloději se nedostanou jen do atomobilů výrobce Jaguar Land Rover, který umí auta nejen ochránit proti odemčení, ale i nastartování. Jeho systém totiž pracuje tak, že zjišťuje, jak dlouho probíhá spojení klíče s automobilem a z toho vypočítává vzdálenost. Pokud je to víc jak dva metry, tak auta jednoduše neotevře.


Jestli máte dojem, že tohle je hodně profesionální záležitost, a že se toto zařízení nemůže dostat do ruky běžným zlodějům aut, okamžitě ztratíte iluze. Jeho cena je totiž cca 100 eur, tedy ani ne tři tisíce korun.

Ochrana proti němu prakticky neexistuje, nepomůže klíčky schovat do hliníkového obalu ani je schovat někde dál od auta, jedinou spolehlivou ochranou je systém bezklíčového odemykání jednoduše deaktivovat.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru