Menu

Co je nového?

Nákladní dron APT úspěšně dokončil zkušební let

Sdílení

Společnost Bell oznámila, že zdárně dokončila testovací let bezpilotního nákladního prostředku, dronu Autonomous Pod Transport (APT), v režimu „Detect and Avoid“.

reklama

V letové ukázce za využití antikolizních systémů předvedl dron APT zdařilou integraci pozemního radarového systému a svoje schopností bezpečně navigovat ve složitém vzdušném prostoru. Jedná se o kritickou část, která je velmi potřebná pro budoucí začlenění systémů pokročilé vzdušné mobility do městských oblastí. 

Cílem zkušebního letu bylo, aby dron APT z rodiny eVTOL (elektronických zařízení s kolmým vzletem a přistáním) úspěšně demonstroval svoje schopnosti bezpečně se pohybovat v hustém a komplikovaném leteckém provozu při využití antikolizních systémů, které slouží k monitorování vzdušného prostoru pro „přirozené narušitele“.

Pro testovací let posloužil civilní stroj Bell 429 a bezpilotní prostředek APT. K záznamu telemetrických dat z vrtulníku 429 posloužil systém QuantiFLYTM rovněž od společnosti Bell. Ten využívá novou leteckou komunikační jednotku poháněnou Truth Data, a nabízí nízkonákladové, lehké a plně automatické řešení monitorování letových dat.

reklama

APT

„Velmi nás těší, že můžeme předvést účinnost pozemních monitorovacích řešení jako součásti infrastruktury UAS,“ uvedl Matt Holvey, ředitel divize Intelligent Systems společnosti Bell a pokračoval: „Využití pozemních nebo leteckých radarů se může stát významnou součástí při doručování pomocí bezpilotních letadel, služeb leteckého taxi a dalších aspektů stále se rozšiřujících systémů pokročilé vzdušné mobility.“


Společnost Bell využila k monitorování složitého vzdušného prostoru v rámci zóny AllianceTexas Mobility Innovation Zone (MIZ) a ke sledování pilotovaných a bezpilotních strojů radary. MIZ poskytuje svým partnerským organizacím jedno z nejunikátnějších prostředí, které lze za účelem testování a komerčního využití nových technologií v oblasti letecké a pozemní mobility, ve Spojených státech najít. Společnost Hillwood rovněž poskytla místa pro umístění radarů; testování probíhalo v letovém testovacím středisku AllianceTexas, které se nachází přibližně čtyři míle severně od letiště Fort Worth Alliance Airport.


reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru