Menu

Co je nového?

Big Match: první ročník esportové události patřil „Kobbymu“

Sdílení

Kalendář esportových hráčů se letošní podzim rozrost o novou příležitost pro poměření sil. V sobotu 6. listopadu se totiž odehrál historicky první Big Match na fotbalovém simulátoru FIFA 2022. Prvenství z turnaje, v němž se hrálo o 50 000 Kč, si odnesl Martin „Kobby“ Strnad z týmu SKS.

reklama

V turnaji Big Match se utkalo šestnáct hráčů z České republiky a ze Slovenska, deset z nich prošlo online kvalifikací, šest bylo do utkání exkluzivně pozváno. V prvním ročníku tak síly poměřili zástupci esportových týmů ACS, FCVP, SINNERS, SAMPI, Entropiq, SKS, CRYPTOVA, FC Jablonec, DGGesports FC a Sigma Olomouc.

O prvenství se ve finálovém turnaji nakonec utkali Martin „Kobby“ Strnad a Matěj „Matjes“ Dunka, po celkové součtu bodů a vstřelených branek 3:2 vyhrál první jmenovaný, který prošel celým turnajem bez jediné prohry.

„Turnaj se mi moc líbil, po dlouhé době zase akce, kde byli lidi a fandilo se, mám ohromnou radost, že se mi po delším čase podařilo vyhrát tak velký turnaj a získat krásnou trofej. Je to pro mě velká úleva a doufám, že nebude tenhle ročník poslední,“ hodnotí Martin „Kobby“ Strnad. Třetí místo patří Dominiku „Seronovi“ Čermákovi.

reklama

Big Match

Kromě fotbalových utkání nabídl program turnaje, který se odehrával v restauraci McDonald’s ve Vodičkově ulici a byl určen i široké veřejnosti, také doprovodný program.

V rámci toho se představili zástupci českého gamingu a osobnosti jako Jirka Král, Jakub Kohák, fotbalista Tomáš Ujfaluši, rapper Renne Dang a další. Celý den byl také online streamován. 

Do světa esportu vstoupila společnost McDonald’s již na jaře 2020, kdy se stala partnerem charitativního turnaje Entropiq. „Esport je v současnosti jedním z nejrychleji rostoucích trhů a fenoménem poslední doby. Pro nás jako značku je to skvělá příležitost, jak oslovit specifickou cílovou skupinu a prezentovat značku McDonald‘s jako moderní brand, který je součástí soudobého zábavního průmyslu,“ říká Ladislav Doležal, Marketing Supervisor společnosti McDonald’s. A vzhledem k tomu, že se (poměrně nečekané) spojení setkalo s úspěchem, uzavřely tyto dva subjekty na podzim kontrakt o dlouholeté spolupráci. Jejím vrcholem je právě turnaj Big Match, který je unikátní jak pro českou, tak i celosvětovou scénu.


Big Match

„Projekt Big Match považuji za mimořádně povedenou akci. Jsem rád, že i přes nelehkou dobu dokázali fanoušci esportu, týmu Entropiq a zákazníci McDonald’s vytvořit výbornou soutěžní atmosféru. I sledovanost přímého přenosu na sociálních sítích, speciálně na kanálu Twitch, předčila veškerá naše očekávání. Partnerství Entropiq týmu s tak významnou značkou, jakou je McDonald‘s, si opravdu vážíme. Spolupráce funguje jak profesně, tak lidsky, a tak už teď se těšíme na další společné projekty,“ říká Martin Kabrhel, zakladatel esportové organizace Entropiq.

reklama

„Relativně nezvyklý koncept, kdy se celý turnaj odehrál ve speciálně a pro tyto účely přestavěné restauraci, se setkal s úspěchem, z čehož jsme nadšení. Právě proto už nyní, jen pár dní po uskutečnění turnaje, přemýšlíme, jak naše partnerství s Entropiq a obecně začlenění do esportové a gamingové sféry posunout dál, jakou další aktivaci můžeme fanouškům i našim zákazníkům nabídnout,“ doplňuje Doležal.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru