Menu

Co je nového?

Tým Fordzilla uzavírá partnerství s výrobcem závodních simulátorů

Sdílení

Tým Fordzilla uzavřel partnerství se značkou závodních simulátorů Next Level Racing. Společně tak míří do nejvyšší úrovně virtuálního motoristického sportu.

reklama

Přední světový výrobce simulátorů poskytne jezdcům týmu Fordzilla špičkové vybavení pro virtuální závody. V sezóně 2021 se závodníci Fordu zúčastní série Gfinity V10 R League nebo šampionátu British F4.

Partnerství staví na společných principech týmu Fordzilla a značky Next Level Racing, k nimž patří zejména propagace elektronického sportu mezi nejširší veřejností a podpora inkluzivity tak, aby se virtuálním závodníkem mohl stát každý bez ohledu na věk, pohlaví nebo případný fyzický hendikep.

„Přístupnost, inkluzivita, soutěživost a zábava, to jsou klíčové hodnoty týmu Fordzilla. Jsme rádi, že navazujeme spolupráci s Next Level Racing, kde smýšlejí podobně. Společně budeme budovat komunitu, ve které to žije a kde každý dostane šanci zažít simulátorové závodění na profesionální úrovni,“ říká ke spolupráci Emmanuel Lubrani ze společnosti Ford Europe.

reklama

„Z partnerství s týmem Fordzilla jsme nadšeni. Jsou odhodláni nejen závodit na nejvyšší úrovni, ale současně také prosazovat inkluzivitu a přístupnost k motorsportu od základních úrovní. Tým má silné růstové ambice a jezdce z mnoha oblastí světa. Jsme hrdí na to, že můžeme podporovat jejich aktivity v elektronickém sportu,“ raduje se ze spojení Kam Khadem z Next Level Racing.

Ford představil tým Fordzilla, svůj první tým elektronického sportu, v roce 2019. Utvořili ho vybraní závodníci z Francie, Itálie, Německa, Španělska a Velké Británie. Ti nejlepší z národních kol reprezentují tým Fordzilla na evropské úrovni.

Aktuálně jezdí v barvách týmu Fordzilla více než 40 závodníků.

Vedle závodění na nejvyšší úrovni virtuálního motorsportu a uspořádání poháru Fordzilla Cup v roce 2020 pracuje tým Fordzilla také na inovativních aktivitách, jako byl Project P1 – nový, Fordem navržený vůz pro virtuální závodění, který vznikl i jako model ve skutečném měřítku.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru