Menu

Co je nového?

Blog: Filip prý vtipkoval, ale odhalil karty

Sdílení
Text: Jiří Čepelák, Foto: Archiv autora/Youtube

Před několika dny zveřejnil předseda KSČM Vojtěch Filip svůj záměr připravit zákon, jehož podstatou údajně měly být jednak volba novinářů veřejnoprávních médií, jednak jejich povinnost podávat majetková přiznání. Po pár dalších dnech prohlásil, že slova o tom, že by novináři měli být voleni, nemyslel vážně, nýbrž chtěl přitáhnout pozornost k druhé části svého plánu.


Vezměme to popořadě. Ke zpochybnění nápadu volit novináře přivedla Filipa nejspíš mohutná odezva, kterou jeho stručně řečeno nesmysl vyvolal. Říká se tomu průzkum bojem. Když se to nesetká se souhlasem, tak to prostě odvolám nebo označím za vtip.


Není obtížné představit si, že by po něčem takovém, jako jsou volení novináři, komunisté skrytě neuvažovali. Dokonce by to zřejmě vydávali za rozvoj demokracie. Šéfové veřejnoprávních médií jsou jmenováni na základě výběrového řízení a podle Filipa by měli řídit kýmsi zvolené pracovníky – to je dost nepředstavitelné. Pan Filip dosud neměl čas připravit podrobnosti svého návrhu zákona, takže jediné, co víme, je utajovaná chuť soudruhů po větším ovládání společnosti.

Vzhledem k tomu, že řada politiků je s prací novinářů nespokojena, zhusta proto, že jsou vystavováni kritice, není nepravděpodobné, že by podobný zákon byli ochotni podpořit. Pokud by se tomu veřejnost včas a důrazně nezačala bránit.

Argumentem pro majetková přiznání novinářů České televize a Českého rozhlasu má být skutečnost, že jsou placeni z koncesionářských poplatků (což jsou v podstatě daně) a veřejnost má tudíž právo vědět, jaké mají jejich pracovníci majetkové poměry. Že jde o argument nejapný a nadbíhající občanům, kteří trpí závistí, je zřetelné z toho, že obě instituce mají svou obchodní činnost, z níž svůj provoz částečně hradí.


Blog: Je Macron snílek, nebo naplánoval zázrak?


Ovšem komunistům, a nejen jim by vyhovoval další díl informací o lidech, protože disponovat informacemi, to je v současnosti velký předpoklad moci.


Děkuji za přečtení.                                                                   Jiří Čepelák


Chcete se také na stránkách Mzone.cz podělit o svůj názor nebo se vypsat z něčeho, co vás trápí? Blogovat můžete i vy! Své příspěvky zasílejte na e-mail redakce@mzone.cz a do předmětu uveďte heslo „Blog“.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru