Menu

Co je nového?

Blog: Lehký život bez sítí

Sdílení
Text: Jiří Čepelák, Foto: Archiv autora/Pexels

Jsem neuvěřitelně nemoderní. Nepoužívám chytrý telefon, například.

reklama

Stačí mi mobil, díky němuž můžu komunikovat, a nepotřebuju ho jako vševědoucí pomůcku. Taky nezdobím své tělo tetováním, docela mi stačí, když se na něm bez mého záměru objevují takzvané stařecké skvrny, sice nezkrášlují, leč jsou překvapivě nové.

Občas zahlédnu muže přibližně mého věku s náušnicí. Nic proti tomu nemám. Mě však tahle móda nikterak neláká. A ještě se přiznám, že ačkoli mám k dispozici internet, nejsem uživatelem žádné z řady sítí, jako je Facebook, Twitter nebo Instagram.

Když se s někým chci podělit o nějaké nápady či události, které mi udělaly radost, tak raději zavolám, případně si počkám na osobní setkání s lidmi, kteří mé nadšení anebo starosti rádi vyslechnou s větší nebo menší mírou pozornosti. Ale nevidím důvod svěřovat se komukoli na sítích, aniž bych si byl jist, že ho mé záležitosti zajímají. Z řady mých známých a přátel by třeba jen zhruba dva se zaujetím sdíleli můj úžas nad nějakým skvělým úspěchem našich atletů. Naopak mě by nechalo dost netečným, kdybych si mohl dopodrobna přečíst, jak se některý z mých kamarádů zúčastnil jakési akce v oboru, který je mi zcela cizí.

reklama

Blog: Díky vám, moje ruce!


Jiná situace vzniká, když se sejdeme ve společnosti a dotyčný ovládne na chvíli hovor a bezprostředně sděluje svůj zážitek, projevuje emoce, které ho provázely, reaguje na doplňující otázky spolustolovníků a při vyprávění znovu prožívá svůj příběh, sám v sobě ho obohacuje a toho by na těch sítích sotva dosáhl.


Rozhodně sítě nezavrhuju, jen dobře vím, že se bez nich bez obtíží obejdu. Jsem totiž nemoderní člověk a nejsem zkrátka in. Přesto jsem to pořád já…


Jiří Čepelák                                                        Děkuji za přečtení.

reklama

Chcete se také na stránkách Mzone.cz podělit o svůj názor nebo se vypsat z něčeho, co vás trápí? Blogovat můžete i vy! Své příspěvky zasílejte na e-mail redakce@mzone.cz a do předmětu uveďte heslo „Blog“.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru