Menu

Co je nového?

Blog: Mohla by být prezidentem paní Zemanová?

Sdílení
Text: Jiří Čepelák, Foto: Archiv autora/Česká televize

Byl to takový náhlý nápad, který se změnil v sen. Jistěže nemíním manželku současné hlavy státu. Prezidentku Soudcovské unie České republiky Danielu Zemanovou jsem poprvé před časem sledoval ve veřejnoprávní televizi.


Dovedu si představit, že první ženou v čele naší země by byla dáma, která dokáže odpovídat na otázky bez vytáček, srozumitelně, s precizní schopností předkládat logické argumenty. Právě tak totiž vystupovala. Hájící vážnost své profese a zároveň zájem běžných občanů, kteří se se soudnictvím dostanou do kontaktu.

Za necelou půlhodinu, kdy byla televizní novinářkou zahlcována závažnými aktuálními dotazy, ve mně vybudila pocit, že zrovna tuto štíhlou pohlednou ženu bych volil s velkou nadějí, že na Pražském hradě bude člověk čestný, přímý, bez politických vazeb a ekonomických vztahů. Zkrátka patřičná osoba na místě tak významném. Pokud by ji ovšem někdo přesvědčil, aby kandidovala.


Vím, že můj nápad nemá sebemenší šanci, aby se stal skutečností. Přece se nevzdá svého zaměstnání, které evidentně miluje a zvládá. Taky pochybuju, že by veřejnosti dosud nepříliš známá občanka měla velkou naději na úspěch. Přesto si myslím, že by to nemusel být pokus marný.


Paní Daniele Zemanové se omlouvám za svůj nápad. Kdo ví, třeba se do voleb vyskytne někdo jiný s jejími kvalitami. Zatím o takovém člověku nevím. A tak opakuju: kdyby kandidovala, dal bych jí svůj hlas.


Děkuji za přečtení.                                                                                Jiří Čepelák


Chcete se také na stránkách Mzone.cz podělit o svůj názor nebo se vypsat z něčeho, co vás trápí? Blogovat můžete i vy! Své příspěvky zasílejte na e-mail redakce@mzone.cz a do předmětu uveďte heslo „Blog“.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru