Menu

Co je nového?

Boty jako prvek business stylu

Sdílení

Každý manažer či podnikatel si zakládá na svém stylu. K tomu patří i vhodně zvolená pánská obuv. Naučte se, jak sladit boty k obleku, abyste vždy vypadali stylově a bezvadně.

reklama

Pánské boty – na co musíte pamatovat před nákupem?

Před přezkoumáním pánské obuvi, bez ohledu na její typ a účel, je třeba velmi důrazně zdůraznit základní problém. Investice do kvalitní pánské obuvi z přírodní kůže je nejlepší způsob, jak se postarat o svůj image, ale také o svou peněženku. Kožené boty nebo dokonce tenisky s koženými prvky zaručují nejvyšší eleganci a odolnost. Díky tomu si můžete koupit dva nebo tři páry vysoce kvalitních bot a dlouhodobě je používat.

Měli byste také pamatovat na to, že vysoce kvalitní kožené pánské boty jsou nedílnou součástí pánského oděvu a v některých případech pro ně dokonce neexistuje žádná alternativa. To je případ obleku, smokingu nebo fraku.

Dobře šitá a vybraná pánská obuv je také synonymem elegance. Při výběru nejlepšího modelu byste měli dodržovat několik pravidel. Především by měla být obuv k obleku dobře střižená a vyrobená z vysoce kvalitního materiálu.

reklama

Elegantní polobotky Gino Rossi

Pánské boty – nezbytný doplněk elegantního oblečení

Pokud přemýšlíte, jaké si vybrat boty k obleku, věnujte nejprve pozornost Oxfordkám, tj. modelu, který by měl mít každý muž ve svém šatníku. Tato ikonická pánská obuv má dlouhou historii, která sahá až do 18. století. Jedná se o boty, které by měly být vždy pečlivě vyleštěny, protože pak vypadají nejlépe.


Oxfordky jsou stejně univerzální boty jako tmavě modrý oblek. Nosí se jak pro důležité příležitosti, tak pro každodenní styling. Věnujte zvláštní pozornost nejelegantnějším modelům, které se vyznačují koženou podrážkou a elegantními švy. V tomto případě je méně více, takže oxfordky postrádají zbytečné ozdoby. To z nich dělá také nejlepší boty pro vaši vlastní svatbu.


Pánské boty v casual stylu

V CCC eshopu najdete mnoho modelů, které lze obtížně klasifikovat jako jeden z klasických druhů obuvi. Obuv koupíte za velmi výhodné ceny. V CCC se zajímáme o zákazníka, proto vám s výběrem pomůže proškolený personál. Nejčastěji tyto modely odkazují na elegantní boty, ale například kvůli barvě, střihu nebo jiným dokončovacím prvkům se nehodí do kánonu módy pánské obuvi. Znamená to, že byste se těmto botám měli vyhnout? Určitě ne! Musíte si jen pamatovat, že by s nimi mělo být zacházeno jako s prvkem neformálního a casual stylu, nikoli elegantně, a raději je nekombinovat ani s méně formálním oblekem, snadno je však skloubíte s ležérním business stylem.

reklama

Ležérní, ale stále elegantní boty

Modely, které se podobají klasickým botám, například na ně odkazují texturou nebo barvou, lze úspěšně kombinovat s elegantním ležérním stylem, tj. bundou, hladkými kalhotami, košilí, případně kravatou nebo dokonce mírně extravagantním motýlkem.

Na druhou stranu neformální pánské boty ve sportovnějším stylu lze snadno kombinovat s džínama nebo chinos kalhotami, tričkem, kostkovanou košilí a například sportovní bundou. Nejedná se o příliš elegantní boty, ale při správném výběru budou jistě skvělým doplňkem mnoha každodenních stylizací.

Může nosit elegantní muž tenisky?

Měly by být sportovní tenisky v šatníku elegantního muže? Určitě ano! Existuje však několik pravidel, která si musíte pamatovat. Tenisky jsou vždy ležérní a volná obuv. Kombinace s jiným než příležitostným stylem je velmi riskantní a může to celé vypadat špatně. Mnoho mužů volí elegantní neformální a sportovní obuv. To je přijatelné, ale pouze v případě, že mají tenisky tlumené barvy a jednoduchý tvar. Pokud jsou boty příliš honosné, budou se střetávat s poměrně konzervativním stylem.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru