Menu

Co je nového?

Chtěli byste vlastnit motocykl Harley-Davidson? Na tenhle hravě máte!

Sdílení
Foto: Harley-Davidson

Výrobce motocyklů Harley-Davidson a společnost Lego zahajují spolupráci a u této příležitosti představují nejnovější model Lego Creator Expert Harley-Davidson Fat Boy, který ode dneška míří do prodejen Lego po celém světě.


Toto ztvárnění legendárního modelu z Milwaukee pomocí kostiček Lego vzniklo v úzké spolupráci se značkou Harley-Davidson a dokonale vystihuje krásu opravdového stroje. Povrchové zpracování, barvy a všechny designové prvky věrně kopírují originál v podobě velkého motocyklu Harley-Davidson Fat Boy.

Model se skládá z 1 023 dílků a doplňují ho kola s plnými disky, protáhlá palivová nádrž, integrovaný tachometr a dvojité koncovky výfuku.

Hotový měří přes 20 cm na výšku, 18 cm na šířku a 33 cm na délku a pro ještě větší radost majitelů obsahuje i několik pohyblivých dílů. Po roztočení zadního kola se motor Milwaukee-Eight probudí a ožijí v něm písty a dvojitý výfuk.U modelu je možné otáčet řídítky, pohybovat řadicí pákou a pákou brzd a vyklopit boční stojánek pro snadné parkování. Barevné kombinace v temně červené a černé barvě s logy Harley-Davidson po stranách věrně odrážejí barvy motocyklu Fat Boy 2019 Wicked Red a dělají z celé stavebnice skvělý doplněk domova, kanceláře nebo jakýchkoli prostor, které mají povzbuzovat inspiraci.

„Sestavit tento motocykl Harley-Davidson z tisíce dílků je úžasně vzrušující zábava,“ říká Mike Psiaki, Design Master ze společnosti The Lego Group.

„Tento model věrně zachycuje legendární design, moderní konstrukci a pozornost k detailu. Výsledkem je nádherný pocit, kdy se ponoříte do sestavování a vytvoříte jedinečný kousek pro sběratele nebo milovníky značky Harley-Davidson a stavebnic Lego všech věkových kategorií,“ dodává Mike Psiaki.„Pro společnost Harley-Davidson bylo ohromně zajímavé spolupracovat s firmou The Lego Group, která stejně jako my oslavuje kreativitu a vyjádření osobnosti,“ říká Heather Malenshek, marketingová ředitelka společnosti Harley-Davidson. „Chceme, aby zákazníky inspiroval konečný výsledek, ale současně aby si užili také celý proces stavění,“ dodává.


Chcete mustanga? Tohohle si můžete koupit i vy!


„Autentičnost designu Harley-Davidson vychází z pečlivého sladění všech detailů od začátku až do konce,“ doplňuje Brad Richards, viceprezident pro Styling&Design Harley-Davidson a dodává: „Pečlivě jsme promysleli každý šroub a matici motocyklu, všechny povrchové úpravy a každý detail. Spolupráce s týmem Lego nám umožnila věnovat patřičnou péči každému detailu modelu a pomoci proslavit značku, která vzbuzuje představivost a kreativitu mnoha lidí již od dětských let, a to včetně mě samotného.“

Na oslavu uvedení nového modelu tým Lego Master Builders vytvořil také kopii tohoto motocyklu v reálné velikosti. Je ozdobený postříbřenými díly, pohyblivými součástmi řízenými pomocí Wi-Fi, zvukovými a světelnými efekty imitujícími opravdový Harley-Davidson Fat Boy a obsahuje přes 6 000 speciálních prvků Lego.

Stavba tohoto výjimečného exempláře zabrala celkem 865 hodin práce, je postaven z 69 569 dílků a bude vystavován ve vybraných prodejnách Lego a na událostech značky Harley-Davidson.Model Lego Creator Expert Harley-Davidson Fat Boy je k dispozici v prodejnách Lego Store a na webu shop.lego.com od 1. srpna 2019.


I váš syn může být drsný motorkář! Harley-Davidson začne prodávat motocykly pro děti


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru