Menu

Co je nového?

Co rozhodně nedělat na prvním rande? Pozor na mobil i placení!

Sdílení
Foto: Depositphotos, Pexels

S odhodláním jste si hned první den roku nainstaloval Tinder nebo se zaregistroval na seznamce s tím, že svou vyvolenou brzy budete mít v náruči. Jenže týdny utíkají a vy nocujete pořád sám. Proč po prvním rande nikdy nenásleduje druhé?

reklama

Nahrát fotku a vyplnit o sobě pár informací bohužel ještě není záruka úspěchu. Musíte volit šikovná slova a témata, na která vyvolenou samičku zaháčkujete a nalákáte na osobní setkání. Už to je úspěch, jenže pokud po první schůzce nenásleduje žádná další, nebo si vás dokonce dotyčná rovnou smaže, zřejmě jste někde udělal chybu. Zjišťovali jsme, co na prvním rande ženy irituje nejvíce. Nepoznáváte se v tom náhodou?


1. Špína za nehty a retro ohoz

Ženy si kvůli prvnímu rande dají na svém vzhledu záležet a totéž očekávají i od svého protějšku. Pokud dorazíte v oblečení špinavém, zablácených botách a budete mít špínu za nehty, moc dobrou vizitku to neudělá. Nezaboduje ani omšelý outfit, který máte v šatníku již dvě desetiletí.

reklama

2. Co to tu zavání?

Deodorant, parfém nebo voda po holení leží na poličce v koupelně pod vrstvou prachu? Dámy vnímají nejen vizuálně, důležité je i to, jak jim muž voní, a věřte, že zápach potu, nepraného oblečení a jídla, které jste spořádal před cestou na rande, není to pravé.


3. Tak na zdraví!

Alkohol na prvním rande může zahnat ostych a zábrany, ovšem jen když si ho dopřejete v uměřeném množství. Že do sebe zvládnete vyklopit za večer deset piv a vykrkat poté celou abecedu, ocení spíše kumpáni ve vaší oblíbené hospodě, než potencionální partnerka.


4. Já já já jenom já

Vylíčil jste jí celý svůj život do nejmenších detailů, ale jí jste se jaksi opomněl zeptat i na to nejzákladnější? Pak jste v jejích očích za do sebe zahleděného sobce. Příště mluvte nejen o sobě, ale dejte prostor i jí.

reklama

5. Moje bývalka, fňuk…

První přítelkyně vám utekla s pracháčem, po druhé zůstaly jen dluhy, kvůli třetí jste zešedivěl a vyplešatěl… Pokud chcete nadávat na své ex, zajděte radši na pokec s kamarády.

Na prvním rande nechce stížnosti na minulé partnery poslouchat nikdo. Navíc, pokud bývalky jen očerňujete, může to v ní vyvolat dojem, že jste k ženám příliš kritický.

6. Show pro celou hospodu

Na rande jste jen vy a ona, na to byste neměl zapomínat. Ženy si totiž často stěžují, že jim muž během rande nevěnuje náležitou pozornost: těká pohledem po místnosti, flirtuje se servírkou, nebo hovoří záměrně tak nahlas, aby svými hláškami bavil celou hospodu. Nejste ale na one man show, pokud chcete nechat zazářit své ego, myslete jen na svou jedinou divačku, která sedí přímo před vámi.7. To je legrace, co?

Právě humor vydá mimochodem i na samostatný bod, respektive chabý pokus o něj. Ženy totiž odradí i muž, který se sám baví svými vtipy, které ovšem jim samotným připadají naprosto ubohé. Pokud se snažíte být na rande zábavný, nezapomeňte se ujistit, zda se směje i vaše parterka.


8. Crrrr

Na mobilu dnes trávíme i čtyři hodiny denně, tento čas by se ovšem neměl rozhodně překrývat s časem, který trávíte na rande. Přijmout a krátce vyřídit neodkladný hovor působí neslušně, ale většina žen ho akceptuje, na rozdíl od zdlouhavého telefonování s kamarády nebo vaší neodkladnou potřebou dohrát další level hry nebo si zkontrolovat, jak hrál váš oblíbený fotbalový klub.

reklama

9. Tohle místo je boží!

Není jasně dané, kdo určuje místo prvního setkání, pozor tedy, ať striktně nevnucujete jen svou představu. Pokud vybíráte vy, ujistěte se, že je tam pozvané dámě příjemně. Hodně žen si totiž postesklo, že je na první schůzku vzal muž do smradlavé putyky, kde se štítily i sednout, natož si něco objednat.

Nebude-li jí příjemné místo, bude nesvá a zřejmě ji neokouzlíte ani vy.

10. Kdo platí?

Mnoho žen očekává, že na první schůzce zaplatí muž, jiné by zas vaše automaticky vytažená peněženka urazila. S jakou máte tu čest? Schůzka většinou bývá dostatečně dlouhá na to, abyste svůj protějšek aspoň minimálně poznal a dokázal to odhadnout. Jestli si nejste jist, řekněte o placení a než se číšník s účtenkou vrátí, jednoduše dámě navrhněte, co vy považujete za nejvhodnější a jestli s tím souhlasí.

reklama

První rande: Jak ze sebe neudělat idiotaOne comment

  • Mirek

    19. 9. 2022 - 23:52

    Za mě je na prvním rande důležité donést květinu. Já volím vždy to, čeho je v květinářství nejméně. Domnívám se tak, že to je zrovna v kurzu. Před týdnem jsem byl na rande a bílá růže byla zrovna tím správným řešením. Dokonce to i partnerka ocenila.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru