Menu

Co je nového?

Ford představuje elektricky poháněný dragster Mustang Cobra Jet 1400

Sdílení
Foto: Ford

Nebude rvát uši a nespotřebuje ani kapku paliva, ale čtvrtmílí by měl podle předběžných údajů proletět zhruba za osm sekund rychlostí přes 270 km/h. Ford Performance představuje historicky první tovární dragster Mustang Cobra Jet s čistě elektrickým pohonem.


Prototyp Mustang Cobra Jet 1400 s předpokládaným výkonem přes 1044 kW (1419 metrických, resp. 1400 mechanických koňských sil, odtud číslovka v označení) a točivým momentem okolo 1500 Nm vznikl proto, aby demonstroval potenciál elektrického pohonu v náročných závodních podmínkách.

Po elektrickém SUV Ford Mustang Mach-E představuje prototyp Mustang Cobra Jet 1400 další příležitost, jak posunout tradici a dynamiku Mustangu do nové éry.

Stroj využívá pokročilých technických řešení, která si v budoucnu mohou najít cestu do sériových pohonných jednotek Ford.Mustang Cobra Jet 1400 zároveň navazuje na odkaz původního dragsteru Cobra Jet z konce 60. let. „Tento projekt pro nás ve Ford Performance znamenal výzvu, ale takovou výzvu jsme přijali s nadšením,“ řekl Mark Rushbrook, globální ředitel Ford Performance Motorsports.


Prototyp Mustang Cobra Jet 1400 aktuálně prochází testováním. Později se v letošním roce předvede fanouškům, médiím i soupeřům přímo v ostrém závodním nasazení. Již v neděli 26. dubna však byl vůz k vidění v nové epizodě internetového videopořadu Hard Cell amerického magazínu MotorTrend.


Divize Ford Performance na projektu elektrického dragsteru spolupracovala s několika specializovanými dodavateli jako jsou například firmy MLe Racecars (montáž vozu, design, integrace a ladění), Watson Engineering (vývoj podvozku, výroba ochranné klece), AEM EV (vývoj a kalibrace řídicího softwaru hnacího ústrojí) nebo Cascadia (dodavatel elektrických komponentů).Co na tohle řeknou pravověrní petrolheadi? Ford představil elektrický Mustang!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru