Menu

Co je nového?

Ford Mustang – symbol rychlosti a síly

Sdílení
Foto: veteran-prodej.cz, Pixabay

Ikona amerických muscle-cars a symbol rychlosti. Tak se dá označit Ford Mustang. Zná ho každý automobilový nadšenec i malý kluk. Jen málo lidí ale ví, že jeho úspěchu na začátku věřilo jen málo lidí, ale jak již dnes víme, tak předčil i ta nejdivočejší očekávání. Pojďme se tedy podívat na historii vozu Ford Mustang.

reklama

Výkonné auto pro mladé řidiče

Za každým uměleckým dílem stojí jeho stvořitel. Ten, který měl nápad a podařilo se mu ho dotáhnout do zdárného konce. Na počátku Mustangu stojí Lee Iaccoca. Všiml si toho, že na automobilovém trhu něco chybí. Rychlé sportovní auto s nízkou cenovkou, které si budou moci dovolit i mladí lidé. Ti právě po takovém voze prahnou nejvíce. Rádi totiž prohání rychlá auta, ale peněz mají jen málo. Zadání bylo z tohoto popisku více než jasné. Vytvořit výkonný automobil, který bude levný na výrobu, což pomůže udržet prodejní cenu velice nízko.


Ford Mustang a jeho slabý začátek

Okamžitě se teda dali do práce a v roce 1962 sjel Mustang I z výrobního pásu. O nějakém osmiválci ale v té době ještě nebyla ani řeč. Pod kapotu se dostal čytřválec, který ale pěkně fungoval. Co se ale ukázalo jako příčina neúspěchu, tak to bylo místo pouze pro dva lidi. Bylo jich vyrobeno jen několik, a tito veteráni k prodeji jsou dnes nesmírně ceněni.

reklama

Úplně jiný příběh zažila čtyřdveřová verze, jež byla představena roku 1964. Úspěch automobilka Ford předvídala, a proto připravila rovnou dvě různé verze. A vzhledem k tomu, že Mustangy se vyrábí i dnes, tak zaručeně přišel.


Ikonou je i dnes

Hned během prvního dne jeho představení 13. dubna 1964 bylo objednáno neuvěřitelných 22 000 vozů. Spíše než za nemístný úspěch se to dá považovat za zázrak. Prodeje ale ani v následujících letech výrazně nepolevily a automobilka tak mohla pracovat na nových generacích a inovacích. Každý krásný veterán Ford Mustang nás těší i dnes a podle nových generací to ani náhodou nevypadá na to, že by se tato legenda měla stát pouze součástí historie.


Ford Mustang je již počtvrté v řadě nejprodávanějším sportovním kupé na světě


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru