Menu

Co je nového?

Ford Mustang je již počtvrté v řadě nejprodávanějším sportovním kupé na světě

Sdílení
Foto: Ford

Ford Mustang slaví svoje 55. výročí na pozici nejprodávanějšího sportovního kupé světa, kterou slaví už po čtvrté za sebou. Tak gratulujeme!

reklama

Podle údajů IHS Markit má Mustang za loňský rok na kontě 113 066 prodaných vozů. Nejprodávanějším sportovním kupé se v roce 2018 stal nejen celosvětově, ale také v domovských Spojených státech, kde Ford prodal 75 842 Mustangů.


V Evropě našel Mustang za první čtvrtletí 2019 celkem 2 300 zákazníků, což představuje meziroční navýšení o více než 27 procent.

reklama

„Nic nesymbolizuje svobodu, vítr ve vlasech a radost z jízdy tolik jako Mustang. Získal už dávno postavení legendy,“ řekl Jim Farley, prezident Fordu pro globální trhy.

„Neznám lepší zvuk než burácení jeho vidlicového osmiválce za jarního dne. Není divu, že se drží na pozici nejoblíbenějšího sportovního kupé na světě,“ dodává Farley.V roce 2018 se Mustang prodával ve 146 zemích. Šestá generace, jež přišla na trh v roce 2015, má zatím na kontě více než půl milionu prodaných kusů, z toho více než 45 000 v Evropě. Tržní podíl Mustangu za rok 2018 narostl v celosvětovém měřítku o půl procentního bodu, na 15,4 procenta. Přispěl k tomu i úspěch speciální edice Bullitt, evukující kultovní film Bullitův případ.


Chcete mustanga? Tohohle si můžete koupit i vy!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru