Menu

Co je nového?

Proč mít daňového poradce?

1 července, 2022

Fun Lovin’ Criminals přivezou do Prahy hudební ironii i tarantinovskou atmosférou

Sdílení
Foto: Oficiální zdroj

Koncert Fun Lovin’ Criminals už je na dohled. 13. března na pódiu karlínského Fora parta newyorských „kriminálníků“ ukáže, že má pořád ostře nabito nejen humorem, ale její municí je stále geniální mix hip-hopu, metalu, rock’n’rollu, funku, blues s příměsí soulu, jazzu i latiny.

reklama

V Praze Fun Lovin’ Criminals zahájí evropskou část turné k novému albu Another Mimosa, které navazuje přesně po dvaceti letech na kultovní album Mimosa. Stejně jako tehdy je věnováno zejména coververzím oblíbených songů členů kapely.

„V České republice máme skvělé fanoušky a pokaždé jsme se tu cítili úžasně,” říká zakládající člen, baskytarista, zpěvák a klávesista Brian “Fast” Leiser a dodává: „Chceme vždycky lidi vtáhnout do naší muziky tak, aby si spolu s námi celou show užili. Na koncerty Fun Lovin’ Criminals se totiž chodí za radostí.”

Dodejme, že jedním z důvodů proč Fun Lovin’ Criminals, ač původem z New Yorku, mají širokou oblibu v Británii i u nás, je i typický humor a nadhled, se kterým glosovali svět gangsta partiček i smysl pro sarkasmus, ironii a sebeironii. Proto si jejich poetika rozumí s filmy režiséra Quentina Tarantina, o čemž svědčí mimo jiné jejich největší hit Scooby Snacks.

reklama


Koncertní set samozřejmě nabídne i pohled do bohaté historie kapely. Po Praze legendární kapela zavítá do Berlína, Kodaně a Hamburku.


Fun Lovin’ Criminals se dali v New Yorku dohromady v roce 1993, klíčové bylo setkání kytaristy a zpěváka Hueye Morgana, basisty a klávesáka Briana “Fast” Leisera and bubeníka Stevea Borgoviniho. První album Come Find Yourself vyšlo na značce Chrysalis v létě roku 1996 a zabodovalo zejména ve Velké Británii. V roce 1998 vydávají u labelu Virgin Records album 100% Colombian, jemuž vévodil hit Koream Bodega.


Chystá se film roku! Tarantinův biják obsadí dvě největší hvězdy Hollywoodu


V roce 1999 zaznamenali famózní úspěch na legendárním festivalu v Glastonbury, kde odehráli skvělý set na ústřední Pyramida Stage. Téhož roku odchází zakládající člen Steve Borgovini, po třech letech spolupráce s Maxwellem “Mackie” Jaysonem jej na bubenické židli natrvalo vystřídal leicesterský rodák Mark Reid aka Frank Benbini. Vydávají další studiová alba Loco (2001), Welcome to Poppy’s (2003), Livin’ in the City (2005) a Classic Fantastic (2010). Úspěšně koncertují a nyní vydávají album Another Mimosa, které navazuje na album Mimosa z roku 1999, oblíbenou kompilaci s povedenými předělávkami starších písní.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru