Menu

Co je nového?

Gaspiho další výlet: Vídeňská káva, Sacher a les

Sdílení
Text: Adam Maršál, Foto: Miloš Štáfek

Cože u Vídně a bajkovat, rozhodně jo! A proč? Vídeňský les nabízí spoustu cest, které vedou nedotčenou přírodou. Najdete tu 1350 km tras pro všechny úroveň cyklistiky a zejména pro rodiny. Oblast v okolí rakouské metropole nabízí od sezóny 2019 horským cyklistům stále větší a rozšiřující se bohatství v podobě trailů, cyklostezek a více jak 6000 informačních a naváděcích značek. Mountainbikeři se ve Vídeňském lese mohou těšit na 90 km čistých singletracků.

reklama

Jedním z hlavních bodů regionu je trailové centrum Vídeň. Nachází se zhruba 15 minut od centra Vídně uprostřed biosférické rezervace Wienerwald pod ochranou UNESCO, které je jediným městským stezkovým centrem v Evropě.

Centrum má v současnosti více jak 10 trailů od úplně lehkých pro děti a začátečníky až po třeba expert skákací lajnu Kenda Airline. Na základně najdete pumptrackovou dráhu, skills centrum a velmi příjemné bistro s půjčovnou kol, elektrokol a servisem.

V sezóně zde provozují auta s vlekem, která vás i bike vyvezou až na vrchol. Pro ty, kteří chtějí šlapat je tu výjezdový uphill flow trail. Jezdci BOSCH ho čerstvě předělali tak, aby přinesl potěšení zejména uživatelům eBiků.

reklama

Trailové centrum Vídeň

Kromě kurzů techniky jízdy pro malé i velké místní cyklistická škola nabízí také MTB a eMTB výlety s průvodcem, který vás protáhne třeba i do dalšího trailparku Weidlingbachu .

Otevřením trailparku Weidlingbach v červenci 2016 začala ve Vídeňském lese zcela nová éra horských kol ve. Do trailparku se lze dostat jak po značené síti tras pro horská kola, tak po „sdílených stezkách“, které slouží i pěším turistům. Naleznete tu dva Traily – Fun line o délce 1,8 km a Flow line dlouhý 1,5 km s převýšením 175 metrů a spoustou klopenek, boulí a lavic. Je to prostě zábava!

Další zastávkou, kterou byste ve Vídeňském lese neměli vynechat je oblast Anninger. Přírodní traily v borovicových lesích jsou jako z pohádky. Traily jako Kiental, Husarentempel nebo Anninger jsou typické jen minimálními zásahy lidské ruky, přesto si je užijí nejen vyznavači čistě přírodních stezek. V této lokalitě se můžete projet i po trase víc jak stoleté sáňkařské dráhy a na konci si dát něco za žebro z lokální kuchyně v příjemné hospůdce. Hlad vám určitě udělají výjezdy na traily po táhlých šotolinových cestách. Dá vám to i možnost se s kamarády bavit o něčem jiném než o kole.


Vídeňský les

Proč je Vídeňský les jedinečný z pohledu horského cyklisty? Vídeňské lesy jsou rozmanité a kopcovité, ale nejde o žádné brutality, takže se nabízejí jako ideální destinace pro skvělé rodinné zážitky. Vyvážený mix lehkých, středně obtížných a těžkých výletů zaručuje, že si každý najde to svoje. To zahrnuje všechny od začátečníků a rekreačních cyklistů až po technicky náročné cyklisty, kteří hledají zábavu a relax. Vynikající infrastruktura podél tras a zajímavá autentická odpočívadla zajišťují kulinářské požitky spojené s ochutnávkou regionálních lahůdek. Na trasách je mnoho scénických výhledů a zajímavostí, které vás přimějí přibrzdit a dopřát si  zaslouženou přestávku. Prostě bikerský ráj za městem.

reklama

Wexl Trails

Kdo nebyl, měl by! Připravte se na akční zábavu na Mtb i eMtb po pastvinách i v bikeparku na obrovské hoře Wechsel. Tato oblast se nachází na východním okraji Alp v regionu St. Corona am Wechsel asi hodinu jízdy autem od Vídně. Celkově nabízí více než 70 kilometrů MTB tras, které byste bezpodmínečně měli jednou projet také na elektrokole.

Na hřebeni se vine 15 panoramatických singletrailů s neuvěřitelným výhledem přes Schwaigen po horských pastvinách pohoří Wechsel až na vrchol Hochwechsel s výškou 1743 metrů. Co sem především táhne vyznavače gravity ježdění, je Bikepark Wexl a jeho vyšejpované traily.

Nejvytěžovanější Flow trail má 4,5 km a nejnovější Jumpline kolem 1,5 kilometrem skoků. Na své si zde ale přijdou bikeři každého věku, třeba hned dole v mini bikeparku, kde řádí na kole děti už od čtyř let. Atrakcí je pro ně i kouzelný pojízdný pás, který je vyveze nahoru a ušetří potřebné síly. Bikepark má celkem 15 trailů s lanovkou typu poma a speciálně uzpůsobené zachycení na řídítka pro jednoduché vytažení. Pozor si dejte jen na přejezdy cestiček, sem tam to cukne. Nebo můžete použít i Cyklobus.


Bikepark Wexl

Trailcentrum Wexl Trails se perfektně hodí pro naučení techniky jízdy a zdokonalení dovedností od začátečníků až po střelce. Je zde i k dispozici bikeškola s instruktory a guidy. Služby nejvyšší kvality zaručuje hlavní průvodce Markus Pekoll, bývalý závodník ve sjezdu na MTB. Půjčovna je vybavená vyšší třídou kol i elektrokol, takže se nemusíte bát že dostanete nějaké rozvrzané oklepávadlo. V případě dlouhé fronta na lano, můžete pověsit kolo na držák a dát si něco super dobrého hned u lana ve Wexel Lounge and Restaurant. Hned pak se ale vrátíte na traily, protože tady prostě chcete jezdit znova a znova a znova.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru