Menu

Co je nového?

Huawei FreeBuds 4: Fantastický zvuk i pohodlí

Sdílení
Foto: Huawei

Společnost Huawei zahájila prodej Bluetooth sluchátek FreeBuds 4. Nejnovější přírůstek do řady čistě bezdrátových True Wireless Stereo (TWS) sluchátek se pyšní fantastickým zvukem a díky nízké hmotnosti a ergonomii také neuvěřitelným pohodlím. Jde navíc o vůbec první model na světě, který je vybaven technologiemi aktivního potlačení hluku (ANC) a Adaptive Ear Matching (AEM).

reklama

Frekvenční rozsah až 40 kHz 

Sluchátka FreeBuds 4 jsou vybavena kompozitní membránou z polymeru tekutých krystalů (LCP), která podporuje frekvenční rozsah až 40 kHz. To je zárukou kvalitního zvuku s vysokým rozlišením. Bez výrazné ztráty kvality zní navíc výšky bohatěji a plněji. O robustnější, a tedy i působivější basy se zase stará dynamický měnič o velikosti 14,3 mm. 

Pokud jde o výkon basů, každé sluchátko využívá vlastní výkonný systém, jenž zvyšuje vibrace membrány a vytváří působivě hluboké basy. Skládá se z nového, vylepšeného motoru, zvukové trubice a základní desky, které spolu tvoří nezávisle uzavřenou zvukovou dutinu.

V porovnání se svým předchůdcem FreeBuds 3 má novinka FreeBuds 4 výrazně vyšší vzduchotěsnost a akustický tlak. Objem zvukové trubice je větší o 15 %, což zajišťuje zesílený rezonanční efekt vzduchu a membrány.

reklama

Huawei FreeBuds 4

Při vypnuté funkci ANC garantují FreeBuds 4 nepřetržité přehrávání hudby po dobu 4 hodin, až 22 hodin poslechu lze dosáhnout spolu s nabíjecím pouzdrem. Spolu s ANC je doba přehrávání hudby 2,5 hodiny a skvělá zpráva je, že nový model zcela bezdrátových sluchátek podporuje rychlé nabíjení ať už bezdrátově, nebo na kabelu. Už po patnácti minutách si tak budete moct užít 2,5 hodiny poslechu, obavy o baterie při spěchu nebo cestování tak zcela odpadají.


Konstrukce, která dýchá 

Pohodlí při nošení je klíčem k zajištění optimálního uživatelského komfortu. V porovnání se svým předchůdcem jsou FreeBuds 4 vylepšena 13 optimalizacemi velikosti, které dále zmenšují jejich tělo a snižují hmotnost. Jedno sluchátko nyní váží pouhých 4,1 gramu. Aby lépe seděla, přinášejí FreeBuds 4 tři vylepšení tvaru. Díky tomu jsou nejen pohodlnější, zlepšuje se ale také efektivita potlačení okolního hluku. 

Nabíjecí pouzdro sluchátek měří pouhých 21,2 mm, což je o 6,3 % méně než FreeBuds 3. Ještě větší úspory doznala váha, která je nyní jen 38 gramů, tedy o 20,8 % méně než mělo pouzdro předchůdce.

Pouzdro se pyšní symetricky kulatým designem a důmyslným zpracováním, což ve výsledku znamená elegantní a sofistikovaný design. FreeBuds 4 jsou k dispozici ve dvou barevných provedeních, a to Ceramic White a Silver Frost.


Huawei FreeBuds 4

ANC s otevřenou konstrukcí na zcela nové úrovni 

Technologii ANC spolu s otevřenou konstrukcí přinesla společnost Huawei do svých sluchátek už v roce 2019 s modelem FreeBuds 3. Tehdy konečně uživatelům nabídla komfort sluchátek bez silikonových špuntů spolu s oblíbenou technologií potlačení okolního hluku. Po téměř dvou letech nepřetržitého výzkumu a vývoje ušly FreeBuds 4 mnoho kroků kupředu. Vybaveny jsou technologií Open-fit ANC, která zlepšila potlačení hluku na hardwarové i softwarové úrovni a posunula potlačení hluku při otevřené konstrukci na novou úroveň.


FreeBuds 4 jsou ale také unikátní díky technologii Adaptive Ear Matching (AEM). Díky ní se přizpůsobí doslova jakémukoliv tvaru ucha i tomu, jak uživatel sluchátka používá. FreeBuds 4 tak dokáží pro každého uživatele určit optimální hladinu potlačení hluku a zajistit skvělou kvalitu poslechu, ať už se pohybujete v jakémkoliv prostředí. 

Otevřená konstrukce také umožňuje, aby tlak vzduchu zůstal vyrovnaný, uživatelé ale při tom stále mohou slyšet důležité zvuky z okolního prostředí. Výsledkem je nejen bezpečné používání, ale také obrovský komfort i po dlouhých hodinách poslechu.

Huawei FreeBuds 4

Pro aktivní potlačení hluku využívají sluchátka dva mikrofony, které zachycují okolní hluk s mnohem větší přesností, a dosahují tak špičkových výsledků bez jakýchkoliv kompromisů.


Chytrá konektivita bez omezení

Sluchátka FreeBuds 4 si také skvěle rozumí s ekosystémem zařízení Huawei. Díky mnohaletým zkušenostem společnosti Huawei v oblasti bezdrátového připojení nabízejí celou řadu možností, jako je párování nablízko či párování prostřednictvím sdílení informací v cloudu. Sluchátka lze připojit k jakýmkoliv zařízením s androidovou nadstavbou Huawei s názvem EMUI od smartphonů Huawei přes tablety a počítače až po chytré hodinky nebo chytrý displej této značky. 

reklama

Tam to ale rozhodně nekončí. FreeBuds 4 rovněž propojíte se zařízeními s OS Andorid, iOS a také Windows. Protože lze FreeBuds 4 propojit hned se dvěma zařízeními, uživatelé si mohou vychutnat svůj oblíbený seriál nebo pořad, aniž by zmeškali jakýkoliv hovor. Ve chvíli, kdy vám někdo zavolá, se video, hudba nebo hra pozastaví a zvuk se plynule přepne na telefonát.

FreeBuds 4 také podporují Centrum zvukové konektivity. V rámci aplikace HUAWEI AI Life tu uživatelé najdou přehled deseti naposledy připojených zařízení, mezi kterými mohou jednoduchým poklepáním flexibilně přepínat.


Maloobchodní cena FreeBuds 4 byla pro český trh stanovena na částku 3 499 Kč.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru