Menu

Co je nového?

Ideální dárek pro budoucí chlapy? Rychlé šípy!

Sdílení
Foto: Albatros

Nakladatelství Albatros v těchto dnech do českých knihkupectví distribuuje 9. vydání Záhady hlavolamu od Jaroslava Foglara. Takhle klasika dobrodružné literatury neztrácí svoje kouzlo ani vedle takových moderních zábav jako je třeba pařba Fortnite.


Albatros navíc nechal ke knize namalovat nové ilustrace, kterých je v knize zatraceně hodně a jsou opravdu temné a dramatické. Ilustrátor Jiří Grus odvedl parádní práci, která podtrhuje hororový nádech románu.

Všichni známe jména Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. I ti, kteří příběhy téhle party nikdy nečetli. Rychlé šípy jsou prostě pevnou součástí české kultury.

Pokud vám zmínka o Rychlých šípech vyvolává na tváři úsměšný pošklebek, pak jste Záhadu hlavolamu asi opravdu nečetli. Jinak byste se nemohli ušklíbat nad opravdu chlapáckým přátelstvím, neoblomnou ctí a neotřesitelnou odvahou. To všechno totiž v téhle knize najdete. A navíc zabalené do příběhu, který by na ČSFD spadl do všech těchto kategorií najednou: akční, dobrodružný, drama, horor, krimi, mysteriózní, thriller.Proto si troufáme, i z vlastní zkušenosti, doporučit Záhadu hlavolamu všemi deseti jako vhodný dárek pro budoucí chlapy, kteří pak budou mít smysl pro čest, dovedou se navzájem podržet a nebudou se bát vystrčit nos od počítače nebo ho zvednout od tabletu a mobilu.


Co čte boháč Bill Gates? 5 jeho tipů na knihy roku


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru