Menu

Co je nového?

Inspirace na Instagramu? Tyhle účty zkrátka musíte sledovat! Kategorie jídlo a recepty

Sdílení
Foto: Instagram

Instagram je doslova studnicí nápadů a inspirace, proč by to tedy neplatilo i v jídle? Najdete tu konkrétní recepty, vychytávky, i exotické nápady.

reklama

Denně lidé na Instagramu nasdílí téměř sto milionů fotek a videí. Jak mezi nimi najít ty, které skutečně stojí za sledování a mohou vám přinést skvělou inspiraci? Dejte na naše doporučení. Vypátrali jsme gastro influencery, které rozhodně stojí za to sledovat. Ovšem jedině s plným žaludkem.


@girlswithgluten

Říká se, že centrum slasti z jídla i ze sexu sídlí v mozku hned vedle sebe. Tak proč je nepoškádlit naráz? Pěkné holky a dobré jídlo na vás čekají třeba na účtu @girlswithgluten. Tyhle holky se postavily proti všem gluten free a paleo příznivcům a s orgastickou chutí se zakousnout do pořádného kusance pizzy, hromady těstovin nebo měkoučkého croissantu.

reklama

@stephanie_sarley

Je libo šťavnatou broskvičku, zcvrklou švestku, nebo spíš pěkně zahnutý banán? Neřešíme vaše sexuální preference, ale pobavit se můžete jít na účet @stephanie_sarley. Pod rukama Stephanie se i z nevinně vyhlížejícího jídla stane to pravé foodporn.

Je to trochu bizár, ale sleduje ji už 350 tisíc fanoušků. Budete dalšími?

@julie_jonesuk

Úžasné sladkosti nebo malá umělecká díla? Pokud zabrousíte na účet @ julie_jonesuk, na první pohled nebudete schopni říct, s čím máte tu čest. Julie je sice zaneprázdněná žena, která navíc pečuje o svou nemocnou maminku, přesto dokáže ve volném čase vytvářet sladkosti, které lahodí i oku. Vydala dokonce i vlastní kuchařku Soulful Baker.


@devceuplotny

Za sladkým můžeme zabrousit i mezi naše české influencery. Brněnská foodblogerka Kristina Lund alias @devceuplotny vám sice místo štrůdlu a buchet naservíruje Lussekatter, Kanelbullar nebo Prinsesstårta, zhlédla se totiž v severské kuchyni. Dokonce své vášni věnovala krásnou kuchařku nazvanou Fika, sladké švédská kuchařka.

reklama

@Cuketka

Martin Kuciel alias Pan @Cuketka je na gastroscéně známou personou, určitě se ho vyplatí sledovat i na instagramu. Jeho příspěvky doprovází pokaždé i konkrétní recept, takže nad fotkami nemusíte jen závistivě slintat, ale hned se můžete pustit do díla. Pro méně šikovné jsou tu i detailní videonávody. A jestli máte před výplatou hluboko do kapsy, mrkněte na jeho projekt #skromnakuchyne – pod tímto # najdete tipy na jídla cenově velmi nenáročná, která vám ale zároveň neudělají před spolustolovníky žádnou ostudu.


@martin_skoda

Že u plotny je místo hlavně pro staré báby? Tenhle překonaný mýtus vám vyvrátí celá řada mladých food influencerů. Třeba čtyřiadvacetiletý Martin Škoda, který už stihl vydat dvě kuchařky s neotřelým názvem Škoda nevařit 1 a 2. Na instagramu se @martin_skoda se dělí jak o chutné recepty, tak o tipy, jak třeba s jídlem méně plýtvat.


@chefkamu

Pokud se při vaření radši kouknete na pěknou slečnu, sledujte rozhodně osmadvacetiletou @chefkamu. Kamila Rundusová alias Kamu vás provede zejména asijskou a mexickou kuchyní (vydala o nich také knihy Nejbarevnější kuchařka a Nejbarevnější Mexiko), ukáže vám, jak vařit z čerstvých surovin a třeba to zkusit i s menším množstvím masa, ať trochu ulehčíte sobě i planetě.


@tasteofprague

Jestli raději ochutnáváte výtvory druhých, než se s jídlem sami namáháte, dejte si do sledování @tasteofprague, osobitého gastroprůvodce hlavním městem. Poradí vám, kde se otvírají nejtrendovější podniky, kam na brunch nebo kávu s nejkrásnějším latté artem.

reklama

@lukashejlik

Je-li vám Praha malá, #gastromapalukasehejlika vás provede i jinde a pomůže vám najít i v zapadlých městečkách stylové restaurace, bistra a kavárny, které drží krok s dobou a udávají gastrotrendy.


Máte nějaký vlastní oblíbený gastro-účet na Instagramu? Neváhejte se o něj podělit v komentářích!

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru