Menu

Co je nového?

Jaguar uvádí třetí vůz pro Gran Turismo 7

Sdílení
Foto: Jaguar Land Rover

Značka Jaguar představila svůj třetí plně elektrický virtuální sportovní vůz. Jde o Jaguar Vision Gran Turismo Roadster. Po úspěchu původního Jaguaru Vision Gran Turismo Coupé a extrémního závodního vozu pro vytrvalostní závody Vision Gran Turismo SV se nejnovější plně elektrický virtuální závodní vůz připojuje ke startovnímu poli u příležitosti uvedení hry Gran Turismo 7.

reklama

Jaguar Vision Gran Turismo Roadster je plně elektrický jednomístný vůz, který kombinuje v závodech prověřenou pohonnou jednotku z modelu coupé s výraznými tvary inspirovanými ikonickým a nadčasovým modelem Jaguar D-Type.

„Být součástí týmu, který stvořil tři virtuální vozy pro sérii Gran Turismo, byl pro mě jako automobilového designéra projekt snů. Od odhalení Vision GT Coupé v roce 2019 a Vision GT SV v roce 2020 jsme chtěli při odhalení roadsteru vytvořit dokonalý způsob, jak představit kompletní sestavu těchto tří vozů dohromady – Gran Turismo 7 se k tomu skvěle hodí,“ říká designér Jaguaru Oliver Cattell-Ford.

„Vizuální efekt je dramatický a neztratil by se na žádné závodní trati nebo okruhu po celém světě, od ulic nočního Tokia až po okruh Laguna Seca v Kalifornii,” dodává Oliver Cattell-Ford.

reklama

Jaguar pro Gran Turismo 7

Jaguar Vision Gran Turismo Roadster

Roadster je navržen tak, aby hráčům zprostředkoval čistý, niterný zážitek z jízdy ve sportovním voze Jaguar s otevřeným kokpitem, který pohání tři elektromotory o celkovém výkonu více než 1020 koní (750 kW) a s okamžitě dostupným maximálním točivým momentem 1200 Nm.

Zrychlení z nuly na 96 km/h za méně než dvě sekundy a maximální rychlost přesahující 320 km/h spolu s vynikajícím svezením, ovladatelností a agilitou zajistí skutečně nezapomenutelnou jízdu.

Hladké povrchy, dramatické linie a dokonalé proporce prvních dvou vozů Jaguar Gran Turismo Vision jsou okamžitě rozpoznatelné, ale roadster má místo odnímatelné střechy jen přímo před řidičem umístěný větrný štít.


Jaguar pro Gran Turismo 7

Vzadu se nachází moderní interpretace ploutve, synonymum trojnásobného vítěze Le Mans – modelu D-Type, která byla aerodynamicky optimalizována pomocí nejnovějších nástrojů výpočetní dynamiky tekutin tak, aby ji bylo možné ve vyšší rychlosti vysunout a zvýšit tak stabilitu při minimálním odporu vzduchu.  

reklama

Na ploutvi je rovněž jeden z mnoha krásných detailů, které najdete po celém roadsteru, a to tvar vlajky Union Jack vyleptaný do samotné ploutve s využitím vzoru monogramu Jaguar a decentně osvětlený LED. Dalšími tematickými symboly jsou ručně vyráběné kožené pásky na předních blatnících a ikonické kruhové světlomety v masce chladiče.

Na řidiče zaměřený interiér modelu Jaguar Vision Gran Turismo Roadster kombinuje lehké, luxusní materiály a povrchové úpravy s propracovanými detaily. Při pohledu na elegantně dlouhou kapotu a bezkonkurenční výhled do všech stran, který je vlastní závodním vozům s otevřeným kokpitem, budou hráči plně vtaženi do děje. 

Lehká a tuhá karoserie roadsteru využívající monokok je mistrovsky a pečlivě vyrobena z uhlíkových kompozitů a pokročilých hliníkových slitin. Nejmodernější lithium-iontový akumulátor je v konstrukci uložen co nejníže, což přispívá k nízké poloze těžiště, malým náklonům a rozložení hmotnosti v poměru téměř 50:50, což jsou základy pro vynikající jízdní dynamiku vozu.

Energie z akumulátoru je přiváděna ke třem lehkým, výkonným a kompaktním motorům, které byly vyvinuty s využitím zkušeností oddělení Jaguar Racing z Formula E. S jedním motorem na přední nápravě a dvěma na zadní nápravě je celkový výkon 1020 koní (750 kW) a okamžitý točivý moment 1200 Nm. Hráči se o tom přesvědčí na vlastní kůži, až budou akcelerovat od startu k maximální rychlosti přes 320 km/h.

„Jsme moc rádi, že můžeme oznámit Jaguar Vision Gran Turismo Roadster, který doplňuje trio vozů Jaguar Vision pro Gran Turismo 7. Spolupráce s týmem designérů značky Jaguar byla skvělá zkušenost. Těšíme se, až hráči v nové hře usednou za virtuální volant. Všechny tři vozy se dokonale hodí k novému vzrušujícímu uživatelskému zážitku, který GT7 nabídne,“ dodal Kazunori Yamauchi, Gran Turismo Creator, President of Polyphony Digital Inc.


Ve hře Gran Turismo 7 budou k dispozici Jaguar Vision Gran Turismo Roadster, Vision Gran Turismo Coupé a Vision Gran Turismo SV.


Technické údaje

Jaguar Vision Gran Turismo Coupe 
Odhalen v říjnu 2019 pro Gran Turismo Sport – nyní k dispozici v Gran Turismo 7. 
Pohon: 3 x elektromotor, AWD 
Výkon: 1020 k (750 kW) 
0-96 km/h: < 2 sekundy 
Maximální rychlost: > 320 km/h
 
Jaguar Vision Gran Turismo SV 
Odhalen v prosinci 2020. Nyní k dispozici ve hře s vydáním Gran Turismo 7. 
Pohon: 4 x elektromotor, AWD 
Výkon: 1904 koní (1400 kW) 
0-96 km/h: 1,65 sekundy 
Maximální rychlost: 410 km/h
 
Jaguar Vision Gran Turismo Roadster 
Odhalen v březnu 2022, k dispozici v Gran Turismo 7. 
Pohon: 3 x elektromotor, AWD 
Výkon: 1020 koní (750 kW) 
0-96 km/h: < 2 sekundy 
Maximální rychlost: > 320 km/h

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru