Menu

Co je nového?

Jak opticky zvětšit malý byt

Sdílení
Foto: Depositphotos

Pořídili jste si byt nebo si koupili nový dům a máte pocit, že v něm není dostatek místa? Zařiďte si své bydlení chytře a využijte veškeré možné prostory. Zajímejte se také o to, jak alespoň opticky velikost domu nebo bytu zvětšit. Nechte si poradit, jak na to!

reklama

Navržení bytu nebo domu

Při navrhování svého bydlení myslete na to, jak velké chcete místnosti a kde všude ušetřit potřebný prostor. Je dobré zohlednit dispozice svého bytu nebo domu při samotné stavbě, případně při rekonstrukci. Nemusíte hned vědět, kde bude jaká barva a podlahové krytiny, ale měli byste vědět, kde budou okna, případně dveře a kolik místa budete mít na nábytek a vybavení.


Chytré využití prostoru

Využijte veškerý volný prostor chytře. O to se postarají vestavěné skříně, případně v dětském pokoji patrová postel a pod ní pracovní koutek.

reklama

Zajímavým nápadem jsou také postele, které se dají sklopit a zavřít jako skříň. Existují stejně tak skládací a rozkládací stoly, které zvětšíte, případně zmenšíte podle toho, jak zrovna potřebujete.

Barvy v bydlení

Mezi barvy, které opticky prostor zvětší patří světlé a pastelové odstíny. Ty se hodí například na výmalbu stěn, případně na dekorace nebo doplňky. U vinylových podlah vyberte také světlejší odstíny, případně dekor dřeva. Nábytek může být tmavší a kontrastní se stěnami i podlahami.


Podlahové krytiny

Oblíbené podlahy, které jsou hřejivé na dotek, příjemné na bosou nohu a navíc se o ně nemusíte nijak složitě starat jsou vinylové podlahové krytiny, případně pvc podlahy.

Světlejší odstín nebo přírodní dekor dokáže opticky zvětšit prostor, navíc vytvoříte příjemné a na první pohled útulné bydlení.

Optické zvětšení

Prostor zvětší i zařízení bytu nebo domu v souladu s minimalismem. Nemusíte mít všechny věci zavřené ve skříni, ale mějte vždy uklizeno. Oblíbená je také bílá barva, která se hodí na stěny, nábytek, koberce a polštáře.Praktická stránka bytu

Je důležité, aby byl váš domov útulný, ale také plnil praktickou funkci bydlení. Děti si často rádi sedají i na zem, myslete na to vždy při úklidu i při vybírání podlahových krytin. Je ideální vybrat vinylové podlahy, na kterých si děti mohou bez problémů hrát. Navíc jsou tyto podlahy odolné proti mechanickému poškození. To oceníte nejen v dětském pokoji, v kuchyni, ale také pokud máte domácí mazlíčky.


Ikea má novinku! Zařiďte si pokoj jako ze Simpsonových, Přátel nebo Stranger Things


Komentáře (2)

 • Dana

  26. 6. 2020 - 9:28

  Děkuji moc za tipy. My jsme právě jeden takový menší, ale úplně nový byt pořídili. Je to něco takového https://novostavby.com/cs/developerske-projekty/byty/1+kk/ nerada bych nějak zasahovala do již hotového, například vámi zmíněné podlahy jsou tam řešený řekla bych dobře. Ale napadlo využít ke zvětšení prostoru zrcadla, to by mohlo pomoci.

  Odpovědět
 • Estráda

  28. 6. 2022 - 13:42

  No to by mě teda nenapadlo, že takové hliníkové dveře dokáží udělat velkou parádu na baráku. Jsme se s manželem dívali, co bychom na domečku vyměnili a při zjištění, že hliníkové dveře dodávají bytové jednotce takový luxus jsme měli téměř během jedné hodiny jasno.

  Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru