Menu

Co je nového?

Jak opticky zvětšit malý byt

Sdílení
Foto: Depositphotos

Pořídili jste si byt nebo si koupili nový dům a máte pocit, že v něm není dostatek místa? Zařiďte si své bydlení chytře a využijte veškeré možné prostory. Zajímejte se také o to, jak alespoň opticky velikost domu nebo bytu zvětšit. Nechte si poradit, jak na to!


Navržení bytu nebo domu

Při navrhování svého bydlení myslete na to, jak velké chcete místnosti a kde všude ušetřit potřebný prostor. Je dobré zohlednit dispozice svého bytu nebo domu při samotné stavbě, případně při rekonstrukci. Nemusíte hned vědět, kde bude jaká barva a podlahové krytiny, ale měli byste vědět, kde budou okna, případně dveře a kolik místa budete mít na nábytek a vybavení.


Chytré využití prostoru

Využijte veškerý volný prostor chytře. O to se postarají vestavěné skříně, případně v dětském pokoji patrová postel a pod ní pracovní koutek.

Zajímavým nápadem jsou také postele, které se dají sklopit a zavřít jako skříň. Existují stejně tak skládací a rozkládací stoly, které zvětšíte, případně zmenšíte podle toho, jak zrovna potřebujete.

Barvy v bydlení

Mezi barvy, které opticky prostor zvětší patří světlé a pastelové odstíny. Ty se hodí například na výmalbu stěn, případně na dekorace nebo doplňky. U vinylových podlah vyberte také světlejší odstíny, případně dekor dřeva. Nábytek může být tmavší a kontrastní se stěnami i podlahami.


Podlahové krytiny

Oblíbené podlahy, které jsou hřejivé na dotek, příjemné na bosou nohu a navíc se o ně nemusíte nijak složitě starat jsou vinylové podlahové krytiny, případně pvc podlahy.

Světlejší odstín nebo přírodní dekor dokáže opticky zvětšit prostor, navíc vytvoříte příjemné a na první pohled útulné bydlení.

Optické zvětšení

Prostor zvětší i zařízení bytu nebo domu v souladu s minimalismem. Nemusíte mít všechny věci zavřené ve skříni, ale mějte vždy uklizeno. Oblíbená je také bílá barva, která se hodí na stěny, nábytek, koberce a polštáře.Praktická stránka bytu

Je důležité, aby byl váš domov útulný, ale také plnil praktickou funkci bydlení. Děti si často rádi sedají i na zem, myslete na to vždy při úklidu i při vybírání podlahových krytin. Je ideální vybrat vinylové podlahy, na kterých si děti mohou bez problémů hrát. Navíc jsou tyto podlahy odolné proti mechanickému poškození. To oceníte nejen v dětském pokoji, v kuchyni, ale také pokud máte domácí mazlíčky.


Ikea má novinku! Zařiďte si pokoj jako ze Simpsonových, Přátel nebo Stranger Things


One comment

  • Dana

    26. 6. 2020 - 9:28

    Děkuji moc za tipy. My jsme právě jeden takový menší, ale úplně nový byt pořídili. Je to něco takového https://novostavby.com/cs/developerske-projekty/byty/1+kk/ nerada bych nějak zasahovala do již hotového, například vámi zmíněné podlahy jsou tam řešený řekla bych dobře. Ale napadlo využít ke zvětšení prostoru zrcadla, to by mohlo pomoci.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru