Menu

Co je nového?

Kniha Srdcem na kole Českem: Objevte ty nejlepší cyklistické trasy u nás!

Sdílení

Poslední listopadový den oficiálně vyšla kniha Srdcem na kole Českem. Ta ukazuje ty nejlepší cyklistické trasy v naší republice. Jednotlivé trasy představují osobnosti české cyklistiky a přidávají k nim své osobní tipy a zkušenosti.

reklama

Nápad na knihu vznikl jak jinak než při sportu. Vize projektu poprvé zazněla nahlas v tělocvičně na pražské Letné v březnu 2022. Netrvalo dlouho a od nápadu se přešlo k realizaci. Ta zabrala rok a půl. A výsledek je konečně tady!

Tím výsledkem je kniha, na kterou česká cyklistická obec dlouho čekala. Kniha, která vás donutí sednout na kolo a vyrazit objevovat krásy naší někdy nedoceněné vlasti. Kniha plná tras, které před vámi projely osobnosti české cyklistiky.

Trasy jsou navrženy napříč Českou republikou tak, aby rovnoměrně pokrývaly všechny kraje. Každou oblastí provází jiná cyklistická osobnost, které je daný region blízký. Tyto osobnosti z řad současných či bývalých profesionálních cyklistů na stránkách této knihy předávají své osobní zkušenosti, doporučení a zážitky.

reklama

Kniha Srdcem na kole Českem

Mezi osobnostmi, které se do projektu zapojily, jsou jména jako Jaroslav Kulhavý, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč nebo Petr Benčík. Celkem v knize najdeme 14 ambasadorů a 59 tras. Za celým projektem stojí Lukáš Drbohlav a Michal Kollert, fotky v knize jsou dílem známého fotografa Petra Hricka a texty dával dohromady Jakub Deml a Nikola Paulasová.

V knize, která má 352 stran, najdou čtenáři inspiraci, sportovní motivaci a chuť vyrazit do sedla, objevovat nová místa a sdílet své zážitky s ostatními.

Kniha je určená všem hobby jezdcům, kteří se zajímají o silniční cyklistiku. Je jedno, jestli najedete ročně tisíc kilometrů, anebo desetinásobek. Svou trasu si zde najde každý, ať se pohybuje na Šumavě nebo na Valašsku.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru