Menu

Co je nového?

5 nejlepších knih roku 2020, díky kterým se můžete letos posunout dál

Sdílení
Foto: Shutterstock, Jan Melvil Publishing, Jota, Paseka, PeopleComm

Dobrá motivační kniha může být jako zjevení. Otevře vám oči a ukáže novou cestu. Vybrali jsme pro vás ty nejlépe hodnocené knihy tohoto žánru, které vyšly v minulém roce. Ale pozor! Když si pořídíte všechny najednou a osvojíte si jejich poznatky, skončíte jako století otužilci prostí všech závislostí, kteří dokáží cokoliv, co si usmyslí, a navíc jsou přesvědčení, že jsou tou nejlepší partií. A tolik dokonalosti by vaše ženské protějšky nemusely unést.

reklama

Konec stárnutí aneb Proč stárneme a proč už nemusíme

Autor: David Sinclair, Nakladatelství: Jan Melvil publishing

Stáří vnímáme jako přirozené a jeho následky jako neodvratitelné. Posledních deset let jsme prý odsouzeni trpět nemocemi a bolestmi. Je to opravdu nutné? David Sinclair spolu s dalšími předními odborníky na dlouhověkost toto paradigma mění, když dokazuje, že stárnutí je nemoc, kterou lze léčit. V knize seznamuje čtenáře s posledními výzkumy, s nově vyvíjenými způsoby léčby a s tím, jak tyto poznatky okamžitě aplikovat. Dozvíte se, že stárnutí není předem zabudováno do DNA a že ho lze aktivně zpomalovat otužováním, půstem a dalšími úpravami životního stylu. Autor odhaduje, že díky tomu se můžeme hravě dožít sta let. Tak to abychom začali šetřit…

reklama

Wim Hof. Ledový muž

Autor: Wim Hof, Nakladatelství: Jota

Wim Hof, přezdívaný Ledový muž, je známý svými fyzickými kousky, kterými posouvá hranice vědy. Je schopen strávit téměř dvě hodiny v ledové vodě, běžel naboso maraton napříč pouští bez kapy vody nebo v letním oblečení vylezl na Mount Everest do výšky 7 000 metrů nad mořem, a to bez kyslíkové bomby. A to není zdaleka všechno. Zdá se to téměř nemožné? Wim Hof tvrdí, že něčeho takového je schopen každý z nás. Na základě vlastních zkušeností vytvořil metodu, která je naprosto přelomová, pokud jde o pohled na lidské možnosti a na náš potenciál. V knize vysvětluje její základní principy a ukazuje nám, že vše je možné.


Vztahy a mýty

Autor: Honza Vojtko, Nakladatelství: Paseka 

„Pořiďte si dítě, to pomůže!“ „Rozhodně jí nesmíš psát jako první!“ „Cože? Ona je ve znamení Raka?! Tak to vám nebude klapat.“ Něco z toho už jste určitě slyšeli také na adresu své vlastní neutěšené situace. Jeden z nejslavnějších českých psychoterapeutů, který boří mýty o vztazích také v podcastu Studia N My a mýty, se v knize zabývá „pohádkami“ podávanými často jako obecný fakt. Vojtko objasňuje odborně, ale s nadhledem, jaké mýty jsou ty nejčastější a do jaké míry bychom jim měli naslouchat. 


V říši hladových duchů aneb Blízká setkání se závislostí

Autor: Gábor Maté, Nakladatelství: PeopleComm

Myslíte si, že závislí můžete být pouze na pouze na drogách, alkoholu, gamblingu nebo cigaretách? Omyl! Závislost je cokoliv, po čem toužíme tak, že si nedokážeme pomoct, co nás dočasně utěší či uklidní, ale dlouhodobě nám či našemu okolí ublíží. Autor knihy Gábor Maté, kanadský lékař maďarského původu, který zasvětil většinu profesního života léčbě a výzkumu závislostí a práci s umírajícími, přináší na tabuizované téma naprosto nový pohled. Závislost podává nikoliv jako důsledek svobodné volby závislého, ale nemoc mozku. Vyléčení je možné. Podmínkou je pochopení samotného kořene našich bolestí a trápení.


Atomové návyky aneb Jak si budovat dobré návyky a zbavovat se těch špatných

Autor: James Clear, Nakladatelství: Jan Melvil publishing

reklama

Novinář James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vás naučí dosáhnout cílů pomocí drobných každodenních kroků. Nezáleží na tom, v čem se přesně chcete změnit. Drobné, „atomární” posuny mají v dlouhodobém horizontu obrovský vliv na dosažení všeho, co si zamanete. Problémem je, že naší nejhlubší motivací je pohodlí a lenost. Evoluce totiž nastavila naše mozky tak, abychom šetřili energií. Řešení spočívá v systému! James Clear vás seznámí se čtyřmi zákony behaviorální změny a pomůže vám nastavit si prostředí tak, aby vám lidská přirozenost nejen nepřekážela, ale přímo hrála do karet. V knize se dozvíte, jak se zbavit letitých zlozvyků, jak si vybudovat návyky nové, jak si vytvořit silnější identitu a sebevědomí a také jak se vrátit zpět, když ztratíte směr.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru