Menu

Co je nového?

5 věcí, které si pohlídat při koupi garáže

Sdílení

Jestliže uvažujete o koupi garáže, berte to tak, že je to vlastně investice do nemovitosti. Kromě toho, že musíte zvolit správnou lokalitu, abyste to měli do garáže co nejblíže z domu, je dobré si ujasnit a pohlídat hned několik věcí.

reklama

Pojďme se podívat na 5 věcí, kterým při koupi garáže věnovat pozornost:


1. Velikost garáže

Kromě lokality je velikost garáže naprosto stěžejní parametr. Dobře zvažte, jak velkou garáž potřebujete, jestli bude sloužit částečně i jako dílna, jestli v ní chcete skladovat i jiné věci, jak velké máte auto apod.

reklama

Velikost garáže je důležitým parametrem

2. Celkový stav garáže

Při prohlídce garáže se zaměřte na stěny, jestli nejsou vlhké nebo popraskané, zkontrolujte, jestli neprotéká střecha, podívejte se na stav energií a zjistěte, jestli jsou hodiny funkční a nejsou náhodou napojené na další garáže. Dříve to bylo běžné, dnes lidé preferují spíše jet každý sám za sebe.


3. Garážová vrata

U garáže jsou stěžejní garážová vrata. Vyzkoušejte, jak se s nimi manipuluje, jestli dobře fungují, jak jsou zabezpečená apod. Kvalitní, pevná a funkční garážová vrata jsou naprostým základem každé garáže.


4. Zabezpečení garáže

S garážovými vraty souvisí i zabezpečení garáže. Garáže jsou častým terčem různých zlodějů, vandalů a pobudů, proto se vyplatí mít kvalitní zabezpečení. Spolehlivý zámek, kvalitní garážová vrata nebo i jednoduchý bezpečnostní systém, který zloděje odradí.


TIP: Přečtěte si podrobněji, jak zabezpečit garáž před zloději.


5. Kupní smlouva a další náležitosti

Před samotným nákupem garáže je také potřeba zjistit si něco o nemovitosti. V katastru nemovitostí uvidíte, kdo ji vlastní, je možné si ověřit, zda se k nemovitosti neváže omezení vlastnických práv (věcné břemeno, omezení vlastnických práv apod.). Nejjistější je spolupracovat s makléřem, který zajistí, aby byla kupní smlouva i další náležitosti v pořádku.


Když bydlíte v bytě a nemáte rodinný dům, kde byste měli i vlastní garáž, je samostatně stojící garáž pro auto to nejlepší. Můžete ho tam zaparkovat třeba v zimě, když tolik nejezdíte. Je to i ideální místo, kde uskladnit druhou sadu pneumatik. Když se vám navíc podaří koupit garáž v blízkosti vašeho bytu, je to ideální. Získáte tak místo, kde se o své auto můžete v klidu starat, navíc bude v garáži v bezpečí nejen před vandaly, ale i před povětrnostními vlivy.


Závěrečný tip: Věděli jste, že garáže mají poměrně krátkou historii?

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru