Menu

Co je nového?

Víte, co je magnetický separátor? Možná se budete divit!

Sdílení
Foto: Shutterstock

Magnetický separátor slouží k očišťování tekutých a sypkých směsí od kovových nečistot. Obsahuje často silné neodymové magnety, které mají magnetickou indukci mnohonásobně vyšší než např. feritové magnety.


Pokud nechcete, aby se do vašich výrobků dostal kov, který se tam může dostávat např. obrušováním výrobních technologií, stačí si takový magnetický separátor pořídit. Separátory zamezí stržení kovových příměsí proudem materiálu.

Separátory se používají napříč různými obory jako je potravinářský, chemický, plastikářský, těžební, odpadní, farmaceutický a mnoho dalších.

Je potřeba při každém výrobním procesu, kdy se do výrobků mohou dostat různé kovové špony, matky, úlomky atd. Nikdo nechce, aby jejich produkty byly těmito prvky znečištěny. Kromě neodymových magnetů se využívají i ty feritové a také AlNiCo magnety.


Magnetický separátor

Magnetické separátory se dělí podle toho, s jakým materiálem pracuje a jestli je potřeba zásah lidskou rukou. Jsou to magnetické separátory pro sypké směsi s ručním nebo automatickým čistěním, poté magnetické separátory pro tekuté směsi s ručním či automatickým čistěním.


Magnetické separátory pro sypké směsi se využívají pro odstraňování magnetických kontaminant ze suchých materiálů. Hodí se při práci například s obilninami, moukou, cukrem, peletami a podobně. Používají se třeba v potravinářském průmyslu.

Automatické separátory se čistí samy a nemusíte je obsluhovat, to jim ale zase přidá na ceně.

Magnetické separátory pro tekuté směsi slouží k odstraňování magnetických nečistot z mokrých či tekutých materiálů. Také je zde rozdělení na separátory s manuálním a automatickým čistěním. Magnetické separátory se pořizují na zbavování se kovových nečistot, ale také pro ochranu technologií ve výrobě.


Magnetický separátor

Separátory jsou pak ještě různě děleny na průtokové, roštové, deskové, matricové, rotační, potrubní atd., každý je ale vhodný pro jiné prostředí.


Kde si můžu separátor zakoupit nebo si nechat vyrobit?

Největší výrobce je firma MAGSY, vyrábí i vlastní magnetické separátory, klidně i na míru. Působí na trhu již přes 20 let. Mají několik desítek kusů magnetických separátorů skladem. Separátory můžete rovnou zakoupit na specializovaném e-shopu magnetickeseparatory.cz. Vlastní i výrobní halu s konstrukčním a vývojovým oddělením. Firma Magsy neprodává jen separátory pro kovové nečistoty, ale také mají na skladě přes 4 miliony různých magnetů, dále prodávají např. i nerezové materiály.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru