Menu

Co je nového?

Znáte největšího výrobce magnetů v ČR? Tohle všechno umí!

Sdílení
Foto: Shutterstock

Magnety se dnes používají v každodenním životě, ať už na vaší lednici, ve škole na nástěnkách či ve vaší dílně. Magnety se vyrábí jako slitiny kovů. Předměty, které jsou magnety přitahovány, oplývají feromagnetickými vlastnostmi a jsou to např. předměty obsahující železo, kobalt či nikl.


Feritové magnety jsou asi nejpoužívanějšími magnety v praxi, jsou to oxidy železa s baryem a stronciem. Jejich výhodou je nízká cena, lehkost a odolnost vůči korozi. Nevýhodou je jejich křehkost.

Pokud máte zájem o zakoupení magnetů a příbuzných předmětů, tak největším prodejcem v ČR je firma MAGSY, která sídlí ve Fryštáku.

Mají možnost i osobního vyzvednutí. V jejich skladu se nachází více než 4 000 000 magnetů. Jsou na trhu již 20 let. Postupně se rozšířili do celé Evropy i Ruska a USA. Zajišťují expedici do 24 hodin.


Víte, jaký magnet je nejsilnější?

Určitě jste již museli slyšet o neodymových magnetech. Tyto magnety jsou složeny z neodymu, železa a boru. Jsou to nejsilnější magnety s výbornými magnetickými vlastnostmi. Mají velkou energetickou hustotu (7,5 g/cm3). Vynikají svou tvrdostí, ale zároveň jsou křehké. Cena je dobrá k poměru k jejich vynikajícím vlastnostem. Jsou elektricky vodivé a tepelně citlivé.


Zápornou vlastnost můžete najít v jejich malé odolnosti ke korozi, proti tomu působí úprava jejich povrchu některými prvky (nikl, zinek, stříbro, zlato či epoxidová pryskyřice). Další nevýhodou je tepelná citlivost, ztrácejí některé magnetické vlastnosti již při teplotách 80 °C.

Tyto magnety můžete najít např. i v elektromagnetických součástkách, hlavách hard-disků, v mikrofonech a sluchátkách. Běžně se s nimi setkáme i v domácnostech. Např. neodymové háčky a kotoučové magnety, magnety pro zavírání skříní, magnety pro hledání železných součástek, držák na nože, úchyt na klíče a další.

Magnetické pomůcky Vám usnadní práci

Magnetické kapsy do kanceláře

Magnetické kapsy mají z druhé strany samolepku, kterou tak můžete přilepit i na nemagnetický povrch. Kapsa slouží na vystavění určitého dokumentu, který pak jednoduše můžete vyměnit za jiný. Obsahuje magnetické rámečky, které se snadno otevřou při výměně listů. Můžete si tak listiny snadno vystavit v kanceláři na viditelné místo.


Vyprošťovací magnety

Zapadl Vám hřebík v autě? Potřebujete vytáhnout matici z umyvadla? S vyprošťovacími magnety s tím nebudete mít žádný problém. Existují vyprošťovací magnety s feritovým i neodymovým povrchem. Pokud se chcete zbavit železných pilin a vrutů v dílně, také nebudete zklamaní.


Magnety do ruky pro řemeslníky

Pokud se Vám v dílně rozsypaly šroubky, nezoufejte, s touto pomůckou je všechny v mžiku oka posbíráte zpátky. Magnet do ruky se připevní přezkou na hřbet ruky a jen přejede po místě s železnými pilinami, šroubky či maticemi a všechny se Vám na magnet přilepí.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru