Menu

Co je nového?

3 tipy, na co se vám hodí neodymové magnety

Sdílení

Neodymy neboli neodymové magnety jsou nejsilnější běžně dostupné permanentní, trvalé, magnety. Zvládnou unést i 1000násobek své hmotnosti. Existují v podobě mnoha tvarů a podob. Na co se vám hodí magnety – neodymové kvádry? Zjistěte v našem článku!


Silné neodymové magnety využijete ve výrobě, na zahradě, dílně, garáži i doma. Jsou sloučeninou neodymu, železa a boru (NdFeB). Pro větší odolnost mají povrchovou úpravu, například poniklování. Jedním z mnoha tvarů jsou kvádrové magnety. K čemu je můžete využít?


1) Držák šroubů a hřebíků na zápěstí

Montujete, pracujete v terénu? Pokud potřebujete mít po ruce šrouby, matky, hřebíky, kam s nimi? Vytvořte si magnetický držák šroubů na zápěstí. Stačí, když do pruhu z pevné látky, například rifloviny, vedle sebe vsunete potřebný počet magnetických kvádrů. Vhodný je například typ KV-25-20-03-N, pořídíte na e-shopu Unimagnet.cz.


Magnety vám přidrží šroubky, matky nebo hřebíky

Pokud se to podaří, jednotlivé magnety od sebe oddělte prošitím, ale pozor, zřejmě se k nim bude přicvakávat i jehla šicího stroje. Na konce pásku, náramku, přišijte suchý zip. Obtočte náramek okolo zápěstí, suché zipy secvakněte k sobě a magnetický držák šroubů máte na ruce. Teď už stačí nacvaknout jen šroubky, matky, hřebíky a hurá do práce!


2) Pořádek pro nabíjecí kabely na hraně stolu

Pletou se vám na stole nabíjecí kabely, kabílky a šňůry? Nalepte na hranu pracovního stolu několik neodymových magnetů – kvádrů. Konce nabíjecích šňůr k nim přicvakněte. Na magnetech dobře drží například USB konektory. A hned budete mít na stole volněji.


3) Magnetický držák menšího nářadí v dílně

Stejně jako nabíjecí šňůry, udrží silné neodymové magnety, kvádry i větší a těžší předměty, například nářadí v dílně. Jen na to potřebujete větší kvádrové magnety, s větší magnetickou silou.

Můžete je přilepit třeba na dřevěnou pracovní desku z překližky a tu pak přišroubovat na stěnu.

Pro lepení výborně fungují silná univerzální lepidla UHU nejen na magnety.


Tip pro výrobu magnetických držáků: Magnetické kruhy v ocelovém pouzdře

Neodymové magnety jsou docela křehké. Použijete-li je na výrobu držáku nářadí, je potřeba k nim nářadí přicvaknout vždy opatrně. Jestliže si na to nechcete moc dávat pozor, použijte raději neodymové kruhy s otvorem na šroub v ocelovém pouzdře, které jsou mnohem odolnější. Díky otvoru je navíc můžete ke stěně snadnou přišroubovat.


Další možnosti na využití magnetů najdete na webu Unimagnet.cz.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru