Menu

Co je nového?

Vyberte z široké nabídky ty nejlevnější matrace 160×200! I ony naplní vaše očekávání

Sdílení

Chcete si pořídit novou, kvalitní a co možná nejlevnější matraci 160×200 a nevíte, na jaké parametry se při výběru matrace zaměřit? Výrobci nabízejí celou řadu matrací nejrůznějších tvrdostí, rozměrů a použitých materiálů. Výběr té správné bude klíčový pro vaše zdraví. Klidně usínat, dobře se během noci prospat a ráno být připraveni na úkoly, které vás během dne čekají. Vždyť to znáte; pokud se ráno probudíte celí rozlámaní, je pro vás den mnohem náročnější.

reklama

Kvalitní matrace se vyznačuje:

  • rezistencí
  • lehkostí
  • zdravotní nezávadností
  • odpovídající měrou tvrdosti
  • bezproblémovým postupem výroby

Máme odzkoušené, a proto doporučujeme pěnové (polyuretanové) matrace, které unesou velkou zátěž a stále si přitom udržují svůj původní tvar. Jejich střed tvoří pěna, která poskytuje nutnou výztuž. A také zabezpečuje zdravotní nezávadnost a má i zajímavé pozitivní vlastnosti. Mezi ně patří pružnost, poddajnost a zachování tvaru. Trochu horší, ale stále v normě, je to s udržením teplotní stability. Matrace nebudou nejvhodnější pro lidi, kteří se během noci více zapotí. Avšak jsou ideální do ubytovacích zařízení, na chalupy nebo pro menší děti.

Další variantou je studená nebo paměťová pěna. Matrace ze studené pěny patří v současné době mezi ty nejmódnější. Jejich název je odvozen od postupu výroby – za studena a s využitím vody. Finální výrobek je ekologický a vhodný pro všechny, kdo trpí nejrůznějšími alergiemi.

Dalšími výhodami jsou: velká pružnost, odolnost, lehkost a stabilita při výkyvech teploty v zimě i v létě. Jsou takříkajíc paměťové – pěna zajistí rychlou adaptaci na vaše tělo. Díky vzdušnému materiálu se hodí k celoročnímu použití. Protože se vyrábí ze syntetických materiálů, které nevyhovují roztočům a jiným škůdcům, uvítají ji i alergici. Těm se bude během spánku lépe dýchat.

reklama

Matrace má vliv na kvalitu spánku

Na trhu dále najdete v dobré ceně i taštičkové a zdravotní matrace. Stačí hledat nebo počkat na slevové akce. Taštičková matrace se řadí mezi ty vysoce kvalitní; Jádro matrace je pevné a zároveň pružné díky drobným, do individuálních skupin pospojovaným, pružinám uvnitř. Jedna matrace tak nabízí v závislosti na tvaru těla až 7 oblastí tuhosti, díky kterým bude vaše tělo v ideální poloze pro spánek. Co se zdravotních matrací týče, poraďte se s odborníky nebo odborným lékařem.


Kdo mi s výběrem kvalitní matrace pomůže?

Vyslechnout si rady od odborníků je ostatně vhodné i při výběru vůbec. Prodejci mívají s nabízeným zbožím bohaté zkušenosti a doporučí vám skutečně vhodné zboží. V jejich zájmu je vaše spokojenost a proto ti skutečně dobří budou trpěliví a budou se vám snažit vyjít vstříc. Přinejmenším objektivně posoudí výhody a nevýhody nabízeného zboží ve vztahu k vaší tělesné schránce a podrobně s vámi proberou vše, co vás bude zajímat. Měli by vám také bez vyzvání nabídnout případný specializovaný servis.


Jak se starat o matrace?

Aby vám matrace vydržely kvalitní, je třeba jim věnovat potřebnou péči. Běžně se uvádí, že hodnotná matrace vám vydrží po dobu až 10 let. Jejich životaschopnost prodloužíte využíváním preventivních potahů. Ty zajišťují ochranu, zamezují zašpinění a samovolnému poškození.


Najděte si čas a vyberte si tu nejlepší matraci pro vás, vaše děti či další členy domácnosti skutečně pečlivě.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru