Menu

Co je nového?

Kdy jsou nejlepší podmínky pro práci na zahradě, vytáhnout kolo nebo vyrazit do hor? Tahle aplikace to ví!

Sdílení
Foto: Pixabay

Aplikace od českých vývojářů ve spojení s meteorology z Meteocentra nabízí nejaktuálnější dostupnou předpověď pro danou oblast po hodinách i minutách. Předpovědi jsou založeny na zcela unikátním přístupu. Na základě umělé inteligence se kombinuje několik meteorologických modelů společně s dalšími metodami pro docílení co nejpřesnější předpovědi počasí. Spojením těchto postupů může aplikace dosahovat té nejvyšší možné úspěšnosti i pro náročné uživatele.

reklama

„V aplikaci kromě aktuálního přehledu počasí najdete předpověď pro každou hodinu na celý týden. Nechybí ani srážkový radar, výstrahy a upozornění na nejbližší déšť. Můžeme nabídnout i plánovač venkovních aktivit, který pomocí přehledných indexů doporučí ideální povětrnostní podmínky pro běhání, kolo, táborák a další aktivity. Uživatelé určitě také ocení možnost přehledných widgetů s nastavitelnou velikostí, které si mohou snadno umístit na plochu svého telefonu,“ doplňuje Bohuslav Zeman, projektový manažer z Meteocentra. 

Aplikaci lze využít i v zahraničí při plánování aktivit na vaší dovolené, kdy pomocí lokálních radarových snímků a dat poskytne nejpřesnější možnou předpověď.

U jiných aplikací předpověď obvykle vychází z jednoho meteorologického modelu, to s sebou bohužel nese jisté limity, které mohou způsobit nepřesné koncové predikce. Aplikace, která vznikla ve spolupráci s Meteocentrem v daný čas vhodně kombinuje více metod a modelů. Díky tomuto novému přístupu mohou poté meteorologové pro danou oblast a čas dosáhnout nejpřesnější možné předpovědi.

reklama

Výlet do hor si žádá dobré počasí

Přehledný design s vysokou přesností

Aplikace je dostupná na Google Play pro všechna zařízení podporující Android. Celkový design je velmi intuitivní a přehledný, díky tomu nabízí uživatelům snadný přístup k nejaktuálnějším předpovědím pro jakoukoli jimi zvolenou lokalitu.

Data společně s předpověďmi jsou aktualizována v reálném čase na základě nejnovějšího vývoje počasí a pro obydlené oblasti s dostupným měřením probíhá aktualizace většinou každých 10 minut.

Za první měsíce, po které je aplikace dostupná, již získala nespočet spokojených uživatelů, a to nejen u nás ale i ve světě. Aplikace „Počasí a radar Meteocentrum” je zdarma dostupná ke stažení na Google Play.


reklama

One comment

  • Draha

    25. 10. 2022 - 8:44

    Mně přijde, že na zahradě se nejlépe pracuje na kraji jara a nebo když končí podzim. Práce je tam jak na baráku a opravdu se člověk může nadechnout toho podzimního a nebo jarního počasí. Nás teď bude čekat nějaká instalace zavlažovacích systémů co si zase vymyslel manžel. Já tomu nerozumím..

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru