Menu

Co je nového?

MG otevírá v Česku další dealerství! Už u nás prodává víc aut než Audi nebo Seat

Sdílení

Značka automobilů MG již na českém trhu působí dva roky a její popularita u řidičů roste. Na to reaguje společnost Orbion Cars, která 8. dubna otevřela pobočku v Praze – Stodůlkách, a cílí na to stát se největším dealerem značky v Česku. „Chceme zákazníkům poskytnout největší nabídku skladových vozů značky MG, a to jak nových, tak ojetých. Samozřejmostí je i autorizovaný servis s nejvyšší kvalitou služeb orientovaných na maximální spokojenost klientů,“ říká výkonný ředitel Orbion Cars Dušan Chlad.

reklama

Historie značky MG sahá do roku 1924, a symbolicky tak se vstupem Orbion Cars na český trh oslaví sté výročí. Současným vlastníkem původně britské značky je jeden ze čtyř největších čínských výrobců automobilů, společnost Shanghai Automobile Industry Corporation (SAIC), která v roce 2023 vyrobila 5 milionů vozidel. Zároveň společnost SAIC vyrábí i vozidla pro evropské a americké automobilky na čínském trhu. Z jejích výrobních linek tak sjíždějí jednotlivé modely značek jako je Volkswagen, Škoda, Audi, Buick, Chevrolet nebo Cadillac. Na českém trhu značka MG nabízí cenově dostupné vozy jak se spalovacími motory, tak s vozy hybridním pohonem a elektromobily.

MG v současné době patří k nejrychleji rostoucím automobilovým značkám v Česku, za loňský rok vzrostl počet registrací nových vozů značky meziročně oproti roku 2022 o 636 %.

Nejpopulárnějším modelem je aktuálně MG ZS, k čemuž přispívá příznivá prodejní cena začínající na 399 000 Kč. V rámci nabídky elektromobilů zaujme i náročnější zákazníky nový model MG4 XPower, který nabízí výkon až 435 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy. Velká očekávání má značka s na ženevském autosalonu nově představeným modelem MG3 – malým městským hatchbackem, který nabídne hybridní pohon s výkonem 190 koní. Prodejní cena tohoto modelu zatím nebyla stanovena, ale očekává se, že bude ve srovnatelné kategorii vozidel velmi atraktivní. Na konci letošního roku bude MG3 k dispozici také v čistě benzínové verzi.

reklama

MG3
Od MG3 má značka velká očekávání

Orbion Cars patří do stejné silné skupiny jako největší český prodejce značky Volvo Auto Průhonice a specialista na prodej britských vozů značek Jaguar a Land Rover Albion Cars. „V rámci naší skupiny rozšiřujeme portfolio o cenově dostupnou značku se stále sílící popularitou. I do tohoto segmentu chceme samozřejmě pro naše zákazníky přenést prémiové a maximálně osobní služby, na které jsou zvyklí klienti prémiových značek, které ve skupině prodáváme,“ vysvětluje Chlad.

Se sídlem v pražských Stodůlkách má Orbion Cars v plánu při dosahování dominantní pozice mezi dealery značky MG čerpat vedle největší nabídky skladových vozidel právě i z výhodné polohy svého autosalonu. Z levého břehu Vltavy může jako v současné době jediný dealer značky obsluhovat poptávku jak poloviny hlavního města, tak i podstatné části Středočeského kraje v rámci okresu Praha – Západ, zejména z Berounska a Rakovnicka. Bezprostřední blízkost Rozvadovské spojky na příjezdu do Prahy z dálnice D5 činí Orbion Cars dobře dopravně dostupným i pro zákazníky ze západních regionů České republiky.

Dealerství Orbion Cars v pražských Stodůlkách
Dealerství Orbion Cars v pražských Stodůlkách

Podle vedoucího prodeje Orbion Cars Lukáše Jaroše má značka MG obrovský potenciál nejen v Česku, ale v celé Evropě. „Zájemcům o vozy MG nabízíme luxusní zázemí, vysoký počet nových i ojetých vozů skladem, které jsou ihned k dispozici, dostupnou lokalitu s obrovskou spádovou oblastí a hlavně jiný, maximálně osobní přístup k zákazníkům. Věřím, že díky tomu se Orbion Cars stane jedním z nejúspěšnějších dealerství značky MG v České republice,“ říká Jaroš s tím, že vstup na trh je pro Orbion Cars pouhým začátkem. „Plánujeme velké investice jak do budovy a služeb, tak do marketingu. Chceme dát vědět trhu, že jsme tady a že jsme profesionálové se vším všudy,“ dodává Jaroš.


„Vzhledem k zázemí a vizím našich majitelů Karla Stolejdy, Martina Veselého a Dušana Chlada a jejich nadšení pro věc věřím, že značku Orbion čeká skvělá budoucnost. Pro mě osobně je pobočka ve Stodůlkách jen naším prvním salonem MG v rámci skupiny,“ uzavírá Jaroš.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru