Menu

Co je nového?

Na náplavce davy? Víme, kam v Praze vyrazit na jedno na zahrádku!

Sdílení
Foto: Depositphotos, Tripadvisor, Yelp, Restu, Malešická tvrz, U Hubatků, V Zahradě

I Pražané si chtějí v létě posedět u vody, pod košatými stromy, prostě někde venku, v dosahu čepovaného piva i vychlazené sklenky Aperol spritzu. Štvou vás davy na náplavce a hledáte jiné místo, kde si užít drink po práci ve větším klidu i s partou kamarádů? Zkuste naše tipy!

reklama

Praha 1: Zahrádka kavárny Styl&Interiér

Pár kroků od Václavského náměstí, na adrese Vodičkova 35, stačí zabočit do dvorku kavárny Styl&Interiér a překvapí vás oáza klidu a zeleně uprostřed tepajícího velkoměsta. Vychutnáte si tu kvalitní kávu, líbivé dezerty i výběr vín, zaskočte sem klidně i na snídani, otevřeno mají již od osmi, a to včetně víkendu. Na snídaňovém menu nechybí oblíbené avokádové toasty, smoothie bowl miska či omeleta s kozím sýrem, večer si pochutnejte na roastbeefu, sendviči nebo výběru salátů.

Adresa: Styl&Interiér, Vodičkova 35, Praha 1

reklama

Praha 2: Hospůdka Na Hradbách

Přímo na vyšehradských hradbách si můžete užít čepované pivo, maso z grilu (zkuste jejich balkánské speciality) a dokonalý pohled na Prahu. Pivo vám rádi natočí do kelímku i s sebou, třeba na procházku po dalších vyšehradských vyhlídkách.

Adresa: Hospůdka Na Hradbách, V Pevnosti 2, Praha 2 – Vyšehrad


Praha 3: Zahrádky Žižkov

Potřebujete-li najít místo pro početnější skupinu, zamiřte na Žižkov na Zahrádky nedaleko zastávky Ohrada. Každý si tu přijde na své, můžete si dát točené pivo i míchané koktejly, zahrát si beach volejbal, stolní tenis i nohejbal. Lze tu sledovat sportovní zápasy nebo vyrazit na některý z pořádaných koncertů.

reklama

Adresa: Zahrádky Žižkov, Koněvova 1686/112, Praha 3


Praha 4: Zahrádka pizzerie Baretta

Kuchyni mají sice italskou, interiér ale připomíná svět indiánů. Sem si zajděte, když kromě piva budete chtít i něco pojíst, jejich pizza je skvělá. Pobaví vás i zdejší názvy, je libo pizzu Orlího nosu, Bílé antilopy nebo Splašeného koně?

Adresa: Restaurace Baretta Pizza & pasta, Bělehradská 339/4, 140 00 Praha 4 – Nusle


Praha 5: Bar U veselé kozy

Nedaleko tramvajové zastávky Lihovar, Strakonické ulice a smíchovského přístaviště se nachází maličký bar se zahrádkou. Z venku možná nevypadá nijak lákavě, nenechte se ale mýlit, je to místo s obrovskou energií. Na čepu mají Krušovice, k jídlu hospodské klasiky, jako utopence, nakládaný hermelín, zavináče a matjesy. Veselá koza je oblíbenou štací řady českých kapel, koncert tu měli třeba Buty nebo Monkey Business, v srpnu sem můžete vyrazit na Phil Shoenfelt & Southern Cross nebo LeHáro.

reklama

Adresa: Bar U veselé kozy, Nádražní 2A, Praha 5


Praha 6: V Zahradě

Rozhlehlou venkovní zahradu má v Dejvicích Hotel Schwaiger. Zdejší restaurace je vyhlášená moderně pojatou českou kuchyní, spoléhá na tuzemské dodavatele, menu se tedy mění s ohledem na roční dobu. Dáte si tu propečený stek i lehké rizoto, večer je v provozu i venkovní gril, na kterém se škvaří fláky masa, ryby i dobroty pro vegetariány.

reklama

Adresa: V Zahradě (Hotel Schwaiger), Schwaigerova 59/3, Praha 6


Praha 7: Zahrádka kavárny Alchymista

Na sedmičce se chodí na pivo přímo do Letenských sadů. Místo k sezení určitě kdykoli najdete v Zahradní restauraci Letná u Letenského zámečku, zamíříte-li na Stalina, můžete chytit i nějaký zajímavý koncert nebo promítání. Hledáte-li ale na Letné klidnější místo, těší se na vás cukrárna a kavárna Alchymista s přímo snovou zahrádkou. Místní tomuto místu přezdívají letenský Montmartre a skutečně se přenesete do jiné doby a atmosféry. V létě vás osvěží skvělá ledová káva i domácí limonády.

Adresa: Kavárna Alchymista, Jana Zajíce 7, Praha 7


Praha 8: Dlážděnka

Jestliže hledáte něco klidnějšího a zelenějšího, zkuste v Troji restauraci Dlážděnka, přímo na okraji parku Drahoň. Posezení až pro padesát lidí nabízí díky zastřešení a vzrostlým stromům příjemný stín. Ochutnejte zdejší burgery nebo dobroty z grilu, které můžete spláchnout tankovým pivem či pivními speciály.

Adresa: Restaurace Dlážděnka, Na Dlážděnce 35, Praha 8


Praha 9: U Hubatků

I v betonové džungli Vysočan můžete nalézt zelenou oázu v podobě restauračního komplexu U Hubatků. Kromě pizzerie, pivnice a velké restaurace mají i rozlehlou zahradu ideální pro posezení i ve větších skupinách. Na zahradě si vychutnáte orosené pivní speciály i dobroty z grilu, děti můžete pohodlně zaparkovat v dětském koutku.

Adresa: U Hubatků, Pod Pekárnami 7–9, Praha 9


Praha 10: Malešická tvrz

Dobré jídlo, osvěžující tankové pivo a příjemnou obsluhu doplňují několikrát do měsíce i pravidelná hudební vystoupení. V teplé dny je příjemné posezení na rozlehlé venkovní zahradě, nebudete mít problém najít místo ani ve větší skupině.

Adresa: Malešická Tvrz, U Tvrze 10, Praha 10

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru