Menu

Co je nového?

Na skleničku stylově aneb 10 barů, kterým design sluší

Sdílení
Foto: Pexels.com, Instagram, Facebook

Cestování je vášeň, stejně jako dobré jídlo nebo kvalitní alkohol. I proto první večer v cizím městě (klidně i s cizí ženou) směřují naše kroky většinou do baru. Jak ale vybrat dobrý bar? Na to odpověď neznáme, nicméně vám ukážeme designové bary napříč kontinenty, které byste na svých cestách rozhodně neměli vynechat!

reklama

1) Monkey Bar / BerlínV Berlíně je skvělých barů nepočítaně, Monkey bar je ale jenom jeden. Designovka jako blázen, s famózním výhledem z 10. patra na výběh opic v místní zoo – geniální nápad! Zážitek ještě více umocní místní vyhlášené koktejly i hudba předních DJs. A když na vás přijde hlad, bez problémů vám doručí jídlo z vedlejší restaurace NENI.

2) Atlas Bar / SingapurNeuvěřitelný hotelový bar, ze kterého se vám bude doslova tajit dech. Sbírka lahví ginů, rumů i šampaňských z celého světa sahá téměř až do nebes, nebudete vědět kam koukat dřív. Všechno honosně zabalené do art deco stylu – to musíte zažít! Jen se připravte, že budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy.

reklama

3) Alfresco 64 / BangkokPotřebujete ohromit novou přítelkyni? Tak si představte, že společně sedíte v 64. patře bangkokského mrakodrapu a popíjíte skvělou letitou whisky (slečna samozřejmě v koktejlu) a kolem vás jsou jen nekonečné výhledy na město. Kýč jak bič? Trochu ano, ale věřte, že bude okamžitě ruka v rukávu.

4) Oficina Latina / New York CityTenhle bar v srdci dolního Manhattanu musí bavit každého vetešníka. Najdete tu úplně všechno na co si jen vzpomenete: dřevo, dlaždice, cínové stropy, barové židličky nápadně podobné těm našim ze školních lavic, to všechno doplněné o kolekce všemožných i nemožných předmětů, za zmínku stojí především sbírka motocyklových helem ledabyle poházených po policích. Kromě toho tu ale dostanete taky skvělé koktejly a fajnovou mexickou kuchyni.

5) Wallflower Venice / Los AngelesAbychom se tady ale nedojímali jen nad výhledy a designy, máme ve výběru i velmi příjemný losangeleský bar v čistém designu, kterému dominuje dřevo ve všech možných podobách. Přírodní motivy skvěle doplňuje výběr indonéské kuchyně, a když k tomu připočtete, že jste kousek od slavné Venice Beach, nemůžete návštěvou tohoto baru vůbec nic zkazit.

reklama

6) Alchemia / KrakovNaši východní sousedé jsou pověstní spoustou nových hipster barů, ve kterých to žije. Alchemia je ale naprosto jedinečná. Jakoby se tu zastavil čas někdy hodně dávno. Oprýskaný retro nábytek, obrázky prapraprababiček, malované fresky na stropech doplněné o stylové lustry, tady na vás dýchne historie. Každá místnost členitého baru je jinak stylizovaná, až se nebudete moct rozhodnout kam se vlastně posadit. A polský bar má ještě jednu velkou výhodu… je levný!

7) Rocket Lolitas / JohannesburgIdeální prostředí pro pánské jízdy! Kožené sedačky, zemité odstíny interiéru i lebka mrtvého zvířete jako symbolu mužství. K tomu si představte velký výběr grilovaných mas, vynikající tapas a místnost určenou pouze pro muže a jejich koňakové rozjímání. Už kupujete letenky?

8) Pavilhão Chinês / LisabonBizár kam se podíváte! Neuvěřitelný mišmaš sbírek všemožného harampádí, který má ale jasný řád – to musíte vidět. Modely letadélek zavěšené u stropu, děsivé porcelánové panenky (některé bez hlavy), cínoví vojáčci, Tin Tin… zapomněli jsme na něco? Bezpochyby, protože tady najdete úplně, ale úplně všechno! A to jsme si původně mysleli, že jdeme jen do nudného billiardového klubu.

9) Apotheke / New York CityAno, víme, že jsme tady už jeden bar z Velkého jablka měli, ale… copak můžeme za to, že si neumíme z té parády vybrat? Design tohoto baru vypadá přesně tak, jak si myslíte. Stará, božská lékárna! Malá chemická laboratoř, kde si prostě musíte dát koktejl, i když jste zapřisáhlý abstinent. Tady se koktejly nemíchají, tady se tvoří alchymie, okořeněná kapkou burlesky! Neváhejte a vstupte do první koktejlové lékárny na světě.

reklama

10) Beta Bar & Gallery / SydneyNa závěr nám dovolte trochu moderního designu zasazeného do staré zástavby. Nenásilný interiér baru působí harmonicky, s respektem ke klasické architektuře. Obrovský světlý prostor, kde se vám bude velmi snadno dýchat a kde vás uchvátí především netradiční osvětlení. Pochutnat si tady můžete na řecké kuchyni i vybraných vínech.

Máte tip na stylový bar? Podělte se o něj v komentářích!

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru