Menu

Co je nového?

Zpět do práce: Ideální čas pro nové náramkové hodinky

Sdílení
Foto: Shutterstock

S končícím létem a časem dovolených se opět vracíme do zajetých kolejí, se kterými je spojena řada povinností. Častokrát největší stres máme z toho, že nebudeme stíhat, nebo někam přijdeme pozdě. Neocenitelným a často opomíjeným pomocníkem jsou nám náramkové hodinky. Díky nim se lépe orientujeme v čase, můžeme lépe plánovat, ale v neposlední řadě plní i svůj dekorativní účel.

reklama

Věděli jste, že první náramkové hodinky vyrobila firma Cartier roku 1904? My jsme se na aktuální modely a trendy v této oblasti vydali pro inspiraci podívat do nejnavštěvovanějšího pražského outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.

Náramkové hodinky jsou relativně mladou alternativou osobních hodinek. Pro představu, počátek sériové výroby hodinek kapesních je datován již k roku 1587. S nápadem na praktičtější alternativu hodinek na zápěstí přišel po více jak tři sta letech brazilský letec Santos-Dumonta, který si je nechal vyrobit u světoznámé šperkařské společnosti Cartier.

Navzdory tomu, že jde o nejmladší typ hodinek, svou popularitu si získal téměř ihned. Náramkové hodinky můžeme rozlišovat podle typu technologie, pohlaví nositele, nebo stylu, ve kterém jsou vyhotoveny. Právě na tuto oblast jsme se dnes rozhodli zaměřit.

reklama

Pánské hodinky

Nejtradičnější typ náramkových hodinek, který v podstatě kopíruje i své nejstarší zástupce má kulatý ciferník a jednobarevný decentní kožený řemínek. Právě o tomto typu hodinek můžeme hovořit jako o „smart casual“, nebo v případě prémiového provedení ještě „business casual“. V pánském i dámském provedení je to přesně ten typ, který se hodí k outfitu na oficiální večeři nebo důležité obchodní jednání. Chybu neuděláte ale ani jednobarevným ocelovém řemínkem, který modelům dodává sportovnější nádech.

Náramkové hodinky Guess
Pánské hodinky Guess, obchod Pinko, původní cena 3 690 Kč, outletová cena 990 Kč

Jste-li příznivcem vysoké kvality a luxusního zpracování, jistě vás osloví kategorie hodinek, které jsou originální svým zpracováním nebo materiály, které na ně byly použity. Většinou jde o užití různě barevných kovů nebo použití broušených vzácných kamenů. U tohoto typu hodinek se nejčastěji setkáte s těmi nejkvalitnějšími strojky s mechanickým pohonem.

Řada společností pak pro navýšení exkluzivity vydává tento typ hodinek pouze v omezené sérii, tím pádem se z takových hodinek může stát i ceněný sběratelský kousek.

Pánské hodinky Gucci
Pánské hodinky Gucci, obchod Klenoty Aurum, původní cena 23 950 Kč, outletová cena 14 370 Kč

Zapomenout ale nesmíme také na sportovní série náramkových hodinek, které jsou v současnosti čím dál populárnější. Při výběru vhodných sportovních hodinek se dá řídit jednoduchým pravidlem. Je zapotřebí si neustále uvědomovat, že čím více sportovních funkcí vyžadujete, tím se vaše vysněná kategorie hodinek zužuje na extravagantnější typy. Pokud je vám tento styl nejbližší, jestě oceníte i nepřebernou škálu nových materiálů, které mají především zvýšit odolnost hodinek při jakémkoli sportu a v neposlední řadě také dávají nové možnosti estetickému zpracování. Právě díky své odolnosti jsou právě sportovní hodinky vhodně i pro děti.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru