Menu

Co je nového?

Nejlepší zombie hry všech dob: Která vás bavila nejvíc?

Sdílení
Foto: Steam

Miliony oživlých mrtvol není dost na to, aby nás to jako hráče zastrašilo. Vezmeme do ruky pánvičku, motorovou pilu nebo klidně samopal a pustíme se do nich! Tentokrát pro vás máme TOP 6 na téma nejlepších zombie her! Bojíte se rádi? Tak se podívejte na ty nejzásadnější!

reklama

Left for Dead 2

Zabíjení zombie je obvykle zábavné, ale zabíjení zombie s jedním nebo dvěma kámoši je mnohem lepší. To je důvod, proč je Left 4 Dead tak oblíbená franšíza, a proto jsme absolutně zbožňovali online zabíjení zombíků, které tato hra umožňuje. Kooperativní online mód této hry je dodnes nepřekonaný.

Strach z toho, co se bude dít po zaječení zombie čarodějnice, je dodnes bezkonkurenční.

A bylo zde mnoho rozličných nepřátel. Přistěhovalci a socky, lovci, kuřáci, žokejové a mnoho dalších, všichni obtížní nepřátelé, kteří vyžadovali týmovou akci. Hra vyžadovala spolupráci, a i proto se z ní stala tak skvělá hra. Stále čekáme, zda a kdy Valve oznámí Left for Dead 3. Zatím Left for Dead 2 zůstává jednou z nejlepších online multiplayerových zombie her.

reklama

Telltale’s The Walking Dead

Srdcová záležitost. Telltale Games The Walking Dead dokáže vytvořit napětí, strach a pocity vzrušení. Příběh se odehrává ve stejném světě jako komiksová série od Roberta Kirkmana. Sleduje hrdinu jménem Lee Everett, který se pokouší zachránit a starat se o Clementine, mladou dívku, kterou nalezne na svých cestách. Nakonec hra přechází do příběhu Clementine a celá hra je plná jedinečných postav a nápadů. A co víc, hráči dělají v každé kapitole četné volby, které mění výsledek příběhu, hráči tak pomáhají utvářet, kam se bude hra ubírat dále. Díky příběhu Clementine považujeme Telltale’s The Walking Dead za jednu z nejlepších zombie akčních her všech dob.


The House of the Dead

Jestli jste v dětství nezašli do herny s automatovkami, potom jste neprožili pořádné dětství! The House of the Dead je jedna z legendárních arkádových her, které jste si mohli na automatech zahrát. Jedná se o střílečku s umělohmotnými pistolemi, v nichž prostě střílíte zombíky, které vytvořil šílený vědec.

Byla to úžasná bezduchá zábava a legrace, vzít do ruky tenhle lehký revolver a střílet do obrazovky. Jako dítě jste mohli používat zbraně a střílet!

Samozřejmě, že hra vyšla později i na PC, ale klikání myší už nebyl opravdu takový zážitek.

reklama

Resident Evil (Remastered)

V roce 1996 vydali tvůrci z Capcom jednu z nejpozoruhodnějších zombie her všech dob s názvem Resident Evil. Tato hra se inspirovala další bombou ve stejném žánru s názvem Alone in the Dark.

Resident Evil definoval na dlouhá léta žánr survival hororu a dočkal se řady pokračování, o filmových verzích nemluvě.

Ale původní hra je nepopiratelně nejlepší, protože byla zcela rozdílná od ostatní produkce té doby. Zjistili jste, že jste uvězněni v zámku, který je plný nebezpečných mutantů a zombie. Vzpomínám si, že v průběhu hry se dostanete do místnosti, kde uvidíte zombie, která okusuje mrtvolu, a jakmile vás uslyší, pomalu se otočí a podívá se na vás zcela bezduchým bezmozkovým pohledem. V té době to byl jeden z nejvíce děsivých momentů ve videohrách. Hra byla naplněna nezapomenutelnými momenty, a ať jste hráli za Chrise nebo za Jill, byl to děsivý zážitek.


The Last of Us

Neexistuje žádný herní příběh, který by odpovídal kvalitě The Last Of Us od Naughty Dog, a to nemluvíme jen o zombie hrách. The Last of Us je opravdovou povinností pro milovníky žánru zombie her. Nabízí totiž komplexní zážitek.

Má skvělý vizuál, skvělý dabing hlavních postav, výbornou hratelnost a neuvěřitelně drsný příběh. Ten je často srovnáván s románem Cesta od Cormaca McCarthyho, jenž je považován za jednu z nejlepších post-apokalyptických knih všech dob.

Jedná se o jedno z těch vzácných vyprávění, které nikdy během hry neztratí dech a hlavně zní věrohodně. Joel je považován za hlavního hrdinu příběhu v této zombie apokalypse, ale je to jeho nová společnice, mladá dívka jménem Ellie, která si krade představení pro sebe. Ale nezapomeňme, že v jádru je The Last of Us v podstatě zombie hra. Infikovaní, jak se zombíci ve hře nazývají, napadají bez respektu a velmi agresivně, zakusují se vám do obličeje. Boj s různými typy zmutovaných nepřátel je děsivý zážitek, a to až do úplného konce.

reklama

Alone in the Dark

Samotný příběh vás vrhne do temného zámku, ve kterém máte jako vyšetřovatel paranormálních jevů odhalit tajemnou sebevraždu. Vyprávění je založeno na románech hororového spisovatele H. P. Lovecrafta, výsledný zážitek je více než znepokující. Na tehdejší dobu byla grafika neuvěřitelně působivá. Samozřejmě, že z dnešního pohledu vypadá hra jako odpad. Ale nebyla to jen impozantní grafika, která nás uchvátila, když jsme Alone in the Dark hráli ještě několik let po jejím vydání. Snažili jsme se uniknout ze strašidelného panství plného zombie, strašidelných stromů a jiných mysteriózních postav a předmětů. Alone in the Dark byla první hrou, které se podařilo vytvořit nepříjemně strašidelnou atmosféru a odpudivé zombie.


Zombies Ate My Neighbours

Bylo nemožné vytvořit seznam nejlepších zombie her všech dob, aniž by nebyla zmíněna hra, která to všechno začala. Mluvíme o klasickém skvostu od tvůrců SNES a Genesis s názvem Zombies Ate My Neighbours. Ve hře vy a kamarádka vystupujete pod jmény Julia a Zeke a musíte projít všemi úrovněmi bludiště a zachráňovat lidi (zejména děti a roztleskávačky) před zamořením zombie.

reklama

Zvláštností je, že nezabíjíte jen zombie, ale i fotbalisty, marťany, mumie a taky neuvěřitelně rezistentní obrovské mimino.

Je to velmi bláznivá a legrační arkádovka, která přišla se zcela odlišným tónem, jak zabíjení zombíků pojmout a stala se předchůdcem všech zombie parodií.


Nemáte konzoli? Nevadí! Co nejlepšího si můžete zahrát dnes na počítači?Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru