Menu

Co je nového?

Nevíte, kam ji vzít na rande? Tohle jsou nejlepší koktejlové bary v Praze!

Sdílení
Foto: Pexels, Restu, Tripadvisor

Páteční a sobotní noc svádí k tomu, abyste se s přáteli nebo vaším randem vydali do města, pořádně se odreagovali a nechali za sebou stres uplynulého týdne. Vytipovali jsme pro vás 10 podniků, kde na vás čeká bezva hudba, příjemná atmosféra a skvělé pití!

reklama

Hemingway Bar

Víte, že spisovatel Ernest Hemingway miloval bary? S jeho životem je sice spjatá havanská hospůdka Bodeguita del Medio, ale v Praze, nedaleko Náprstkova muzea, je také jeden důkaz o jeho existenci a jeho skvělém vkusu – Hemingway Bar je totiž inspirován právě jím.

Tento spisovatel se vyžíval především v absinthu, rumu a vínech Champagne. Běžné, ale i vzácné repliky těchto drinků v tomto baru najdete a směle je můžete ochutnat.

Doménou podniku jsou však naprosto luxusní koktejly z kvalitního alkoholu a čerstvých ovocných šťáv, které na vašem jazyku rozehrají nepředstavitelnou hru chutí. Nebudete-li si jisti tím, co si dát, protože nápojový list je skutečně dlouhý a pestrý, nechte si barmanem namíchat drink na míru!

reklama

L’Fleur Mixology and Champagne

Na Starém městě, nedaleko Židovského muzea, najdete naprosto famózní bar, kde vám za hodně příjemné dekadentní hudby a atmosféry dob dávno minulých namíchají dost možná ty nejlepší drinky, které jste kdy pili.

Nápojový list nečtěte radši celý, mohli byste tak strávit spoustu času na suchu – tak je nabídka pestrá.

Pokud nemáte zrovna chuť na něco konkrétního, řekněte barmanovi a on už si s vašimi chutěmi poradí. V tomhle baru se díky kombinaci všech zmiňovaných faktorů dá strávit hodně dlouhá doba!


Týnská Bar and Books

Stylový interiér, v němž hraje hlavní roli dřevo, míchané speciality z vodky, koňaku nebo ginu i luxusní doutníky, to je pražská pobočka newyorské sítě Bar and Books otevřená v roce 2004. Jestli chcete s přáteli v klidu a v pěkné atmosféře nad dobrým drinkem popovídat, neuděláte chybu, když zamíříte právě sem. Kromě „volné zábavy“ se tu často konají i tematické akce, v nichž figuruje třeba postava Jamese Bonda.


Absintherie

Další podnik, který byste rozhodně měli navštívit, je Absintherie. Najdete ho v Praze u Rajské zahrady a jako v ráji se tu bude cítit každý, kdo má rád stylové a jedinečné bary s duší.

Bar je spojený s muzeem, takže tu můžete absolvovat i bezva přednášku o absinthu a jeho správném podávání.

V nabídce baru je standardně asi šedesát druhů tohoto nápoje, které můžete ochutnávat samotné, ale i jako součást koktejlu, v případě parných dnů pak oceníte absinthovou zmrzlinu nebo tříšť. Návštěva tohoto baru je vážně zážitek!

Anonymous

Tento zajímavý bar má atraktivní designovou výzdobu, která se soustředí na kultovní klasiku, film V jako Vendeta. Interiér prezentuje dekor z komiksových knih. Nebuďte překvapeni, pokud se k vám obsluha přiblíží v masce Guye Fawkse nebo jiného hrdiny, takhle to v baru AnonymouS chodí.

Čím častěji budete toto jedinečné místo navštěvovat, tím více si začnete všímat, do jakých detailů návrháři zacházeli v úsilí zobrazit i sebemenší odkaz na výše zmíněný film.

V baru AnonymouS si můžete dát široký sortiment vynikajících koktejlových nápojů, vín, piv, lahodné kávy atd. Skvělé prostředí, profesionální personál hovořící několika jazyky a poskytující rychlý a přátelský servis, fantastické koktejly – to vše navíc v centru Starého Města, co více byste si mohli přát?

reklama

Tretter´s Bar

Pokud se chcete přenést v čase zpátky do New Yorku třicátých let, pak si zcela jistě užijete večer v Praze strávený právě zde. Tretter’s je prostorný bar na Starém Městě, který nabízí speciální atmosféru dokreslenou rudým interiérem, dlouhým barem z tmavého dřeva s barovými židličkami, elegantními stoly a dobovými fotografiemi.

Tento podnik je běžně plný návštěvníků různého typu včetně businessmanů, modelek či studentů filmu či umění.

Přátelská a zkušená obsluha a barmani jsou vám k dispozici a rádi vám nabídnou oceňované koktejly. Ti z vás, kteří patří mezi znalce míchaných nápojů a mají rádi dobrý silný koktejl, se v Tretter’s baru ocitnou v luxusním koktejlovém nebi, protože jeho nabídka obsahuje více jak 200 chutných koktejlů připravovaných odborně vyškolenými barmany.

reklama

Groove bar

Groove Bar sídlící v centru Prahy je pulsující cocktail bar se skvělou party atmosférou. Tento dvoupatrový bar otevírá každý den své brány návštěvníkům v pět odpoledne a má otevřeno do 3 hodin ráno během týdne a do 4 hodin ráno o víkendech, takže hledáte-li místo, kde začít či skončit svou noc s přáteli, můžete zamířit do Groove Baru.

Pokud se necítíte na tanec, můžete zamířit do horního patra baru a strávit večer povídáním a popíjením s přáteli.

Groove Bar nabízí lahodné míchané drinky, točené pivo i kvalitní víno, a tak si tu na své přijde úplně každý. Rozjeďte to v Groove Baru a prožijte skvělý večer v tomto uvolněném podniku s atmosférou, která je zároveň moderní i útulná.


Aureole Bar

Zažijte nepopsatelnou magickou atmosféru, kterou se pyšní pražský bar Aureole situovaný ve 27. patře druhé nejvyšší budovy České republiky. V designovém interiéru baru Aureole převažuje černá a červená kůže, o které se říká, že je to ta samá, jakou najdete v interiéru sportovních aut Lamborghini. Interiér ozvláštňují také orchideje a zajímavé obrazy.

Z interiéru baru a z jeho letní terasy se vám naskytne nádherný výhled na celé město, který jen tak něco nepřebije, protože se jedná o nejvýše položený bar v České republice.

Vedle skvělé atmosféry se zde můžete těšit také na bezchybný a profesionální servis. Barmani baru Aureole sledují poslední trendy mixologie, aby pro vás byli schopni vykouzlit ty nejlepší koktejly. I vám dobře známé drinky získají v jejich pojetí nový rozměr.


Balcony bar

V centru Prahy na střeše modré funkcionalistické budovy v Domě hudebních nástrojů na Jungmannově náměstí sídlí příhodně pojmenovaný Balcony Bar. Je inspirován módními střešními restauracemi a bary v Londýně či New Yorku a rozhodně tu se svou rodinou či přáteli strávíte nezapomenutelné chvíle. V tomto úžasném baru najdete vše: krásné výhledy, skvělou atmosféru, moderní interiér, přátelskou a profesionální obsluhu, lahodné nápoje a jídlo.


Na skleničku stylově aneb 10 barů, kterým design sluší


Black Angel´s Bar

Pražský Black Angel’s Bar je zařízen ve stylu tzv. amerických „public house“ 30. let, kde se setkávali lidé všech sociálních vrstev, aby si v době prohibice dali po těžkém pracovním dni sklenku něčeho dobrého. Jakožto „tajný“ podnik je Black Angel’s Bar situován ve druhém suterénu hotelu U prince na Staroměstském náměstí v Praze.

Atmosféru tajného scházení se nad sklenkou alkoholu zde dotváří sklepní prostory s původním gotickým a románským kamenným zdivem.

Ochutnejte některý ze skvělých koktejlů, které mají původ ve dvacátých letech 20. století, „Tiki“ drinky z 50. a 60. let 20. století nebo novodobé koktejly ze sekce „Molekulární mixologie“ a „Black Angel’s koktejly”. Ať si vyberete jakýkoli z nich, můžete se spolehnout, že si pochutnáte na koktejlu namíchaném z nejčerstvějších surovin, domácích sirupů a čerstvých šťáv podle originálních receptur.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru